Wijnand Mijnhardt (1950) is emeritus hoogleraar vergelijkende wetenschaps geschiedenis aan de Universiteit Utrecht (UU). Mijnhardt studeerde geschiede nis aan de UU en promoveerde in 1976 aan de UU op een proefschrift getiteld Tot Heil van 't Menschdom. Culturele Genootschappen in Nederland, 1750-1815. In 1991 werd hij aan de UU aangesteld als hoogleraar culturele geschiedenis. Tussen 2001 en 2005 was hij Visiting Professor of Early Modern Intellectual History aan de Universiteit van Californië. Hij is de oprichter en voormalig directeur van het Descartes Center voor Wetenschapsgeschiedenis en Wetenschapsfilosofie. Hij publiceerde onder meer studies over de Nederlandse intellectuele geschiedenis, de Nederlandse Republiek in de achttiende eeuw en over de Verlichting. Daar naast gaf leiding aan meerdere succesvolle onderzoeksprojecten over onder meer de Nederlandse cultuur in Europese context en de balans tussen stad en platte land in Zeeland. Een overzicht van zijn academische activiteiten en publicaties is te vinden op www.wijnandmijnhardt.com. Jack de Mooij studeerde theologie in Leiden en studeerde af op een scriptie over de visie op huisgodsdienstoefeningen in drie genootschapsverhandelingen. Vervolgens kreeg hij een aanstelling als promovendus bij het Instituut voor Ge schiedenis van Leidse Faculteit der Letteren. Hij promoveerde in 2008 op een dis sertatie over het leven en werk van de achttiende-eeuwse theoloog en historicus Jona Willem te Water. Hij is momenteel werkzaam als beleidsadviseur onderwijs en onderzoek bij de School of Catholic Theology van Tilburg University (met lo caties in Utrecht en Tilburg) en woont in Leiderdorp. Henk Nellen (1949) is als gastonderzoeker verbonden aan het onderzoeksinsti tuut Huygens ING te Amsterdam. Tot aan zijn pensionering doceerde hij tevens ideeëngeschiedenis van de vroegmoderne tijd aan de Erasmus School of Histo ry, Culture and Communication van de Erasmus Universiteit Rotterdam. Hij was co-editor van de laatste vijf delen van Hugo Grotius' briefwisseling (17 vols, Den Haag 1928-2001). In 2007 voltooide hij een biografie van Grotius (Amsterdam 2007, Engelse vertaling Leiden 2014). Op dit moment legt hij zich toe op onder zoek naar de status van de Bijbel in de vroegmoderne tijd. Willem Peene (1972) studeerde theologie aan de Universiteit Leiden en is als predikant verbonden aan de protestantse gemeente te Terneuzen (PKN). Hij pro moveerde in 2017 aan de Universiteit Leiden op een proefschrift getiteld Josua Over de auteurs en redacteurs 589

Archief | 2019 | | pagina 591