van Iperen (1726-1780). Gereformeerd predikant ten tijde van de verlichting. Hij onderzocht in deze studie de wisselwerking tussen religie en verlichting bij deze predikant, filosoof, genootschapsmens en psalmberijmer als exponent van een brede groep gematigd orthodoxe predikanten in de achttiende eeuw. Francien Petiet (1977) studeerde Nederlands aan de Universiteit van Amster dam. In 2011 promoveerde ze aan de UvA op een proefschrift getiteld Een vol dingend bewijs van ware vaderlandsliefde': de creatie van literair erfgoed in Ne derland, 1797-1845. Tussen 2008 en 2018 werkte ze als beleidsmedewerker bij de Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek (NWO). Sinds 2019 is ze als programma manager en senior beleidsmedewerker verbonden aan Uni versity College Roosevelt. Ze is lid van de Raad van Toezicht van Erfgoed Zeeland en de Raad van Toezicht van het Zeeuws Museum. Daarnaast is ze sinds 2014 redactiesecretaris van Archief en Werken van het Koninklijk Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen. Caroline van Santen (1971) is conservator bij het Zeeuws Museum in Mid delburg. Ze is hier onder meer verantwoordelijk voor de inrichting van de se- mipermanente presentaties De Wonderkamers en Dit is Zeeland en voor col- lectieonderzoek. Van Santen studeerde Culturele Antropologie aan de Radboud Universiteit Nijmegen en Museum Studies aan de University of Leicester in En geland. Momenteel is ze als parttime promotieonderzoeker verbonden aan de Sainsbury Research Unit van de University of East Anglia in Norwich, waar ze werkt aan een dissertatie over een bezoek van twee Nederlandse Marineschepen aan de Marquesaseilanden (het eiland Nuku Hiva) in 1825. Douwe Schipper (1995) is masterstudent North American Studies aan de Uni versiteit Leiden. In 2018 behaalde hij zijn master History and Philosophy of Science aan de Universiteit Utrecht. Daarvoor ging hij naar het University College Roose velt in Middelburg, waar hij in 2016 afstudeerde in de studierichtingen geschie denis en religiewetenschappen. Als wetenschapshistoricus is hij geïnteresseerd in brede thema's als institutionalisering, modernisering en professionalisering, en in onderwerpen als de relatie tussen industrie en wetenschap, wetenschappelijk ra cisme en volksgezondheid- en volkshuisvestingbeleid. Zijn onderzoek richt zich zowel op Nederland als op de Verenigde Staten, en beslaat meestal de laat-negen- tiende en vroeg-twintigste eeuw. 590 Over de auteurs en redacteurs

Archief | 2019 | | pagina 592