Omdat het boek al in iedere toonaard gepre zen wasgaf de jury onder lei ding van Hedy 'Her rie' dAncona de prijs weg aan een an der. Ook een jury dient zich tegenwoor dig te profileren. Het scheelt de schrijver, die ruim twintig jaar gezwe gen had, een aardige duit en dat terwijl hij het geld zo goed gebruiken kan. De auteur drinkt graag en veel, zij het onder strakke regie. Ook geeft hij een vermogen uit aan vlees en hondebrokken voor zijn legendarische honden. Tip Marugg: De morgen loeit weer aan. Eindelijk weer eens een boek in de landstaal dat meer is dan een knappe stijloefening. Een schrijver vertelt over zijn leven, vanaf de oerknal tot en met de ondergang van zijn wereld. Zijn eigenzinnig proza doet af en toe denken aan dat van Nes- cio. Mystieke verbeeldingskracht gaat hand in hand met unieke soberheid. Ook Marugg voert God op als persoon. Tip Marugg, een verademing na het klop- klop proza van Brusselmans en andere entertainers Er is meer in de wereld te koop dan proza, bijvoorbeeld poezie. Wat kunnen sommige dich ters slechte poezie prachtig brengen. Je stinkt er zo in op een poezie-avondje. Mijn ad vies: keur het produkt na lezing even op papier. Poezieverslaafden die willen afkicken kunnen bij W. Gombrowicz terecht; in zijn dagboek rekent hij on der de titel 'Tegen de dichters' af met poezie. Ik zocht zijrt dagboekaantekeningen in Utrecht, Rotterdam, zelfs in Middelburg. Uiteindelijk vond mijn broer het boek in de boekhandel van B. Rellemans te Axel. MINOR

Ballustrada | 1988 | | pagina 3