joint lurken, met beide handen eromheen gebogen. De ernst waarmee het gebeurde werkte op zijn lachspieren en opeens kreeg hij de slappe lach. Het gebeurde zonder dat hij er iets tegen kon doen. Hij kreeg er pijn van in zijn zij en kramp in zijn buik. Voor zijn gevoel vertrok zijn gezicht tot een grimas waar hij geen macht meer over had. Hij huilde van het lachen. De jongen knikte goedkeurend en lachte met hem mee. De kamer stond bol van de rook en de oude man was gelukkig. Zo stoned als een hoepel staarde hij naar het plafond. "Bedankt dat je even langskwam", zei hij na een lange stilte. Het kwam er moeizaam uit, vanwege zijn droge mond. "Oké ouwe man", zei de jongen terwijl hij opstond. "Ik zie je binnenkort nog wel. Plezierig verder." De oude man lag alleen. Hij hoorde dingen die hij voorheen niet hoorde en zag dingen die hij voorheen niet zag. Traag zakte hij weg in een vredige diepte. "Ik ga dood," dacht hij slaperig, "maar God, wat heb ik ge lachen." RAATS LITERAIRE AGENDA 25 november 1988 Suriname avond in Porgy Bess, Terneuzen, met o.a. Edgar Cairo en Julius Vischjager. Aanvang 20.00 uur. 10 december 1988 Nacht van het Vlaamse proza en de Vlaamse poezie in het Zuidland theater in Terneuzen, met Tom Lanoye, Herman Brusselmans, Walter van de Broeck Monika van Paemel, Herman de Coninck en Didi de Paris. Van 22.00 tot 02.00 uur. SLAZ 17 januari 1989 13 februari 1989 Dick van Halsema houdt een lezing over de dichter Leopold; Zeeuwse Bibliotheek, Aanvang 20.00 uur. Martin van Amerongen e.a. over 'de biogra fie'; Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg, Aanvang 20.00 uur. 21 maart 1989 Lezing over de middeleeuwse literatuur, door Van Oostrum, Zeeuwse Bibliotheek, Aanvang 20.00 uur. april 1989 Bernlef over zijn poezie 57

Ballustrada | 1988 | | pagina 57