Er lag een hoge schoen, we namen hem op, bekeken hem van binnen en vanbuiten, trokken aan de tong, tikten op het roestige ijzertje dat op de zool, in de buurt van de tenen geslagen was. Ontegenzeggelijk een spoorwegschoen, waarschijn lijk ooit toebehorend aan de machinist die hem als een soort afscheidsgroet uit het raampje van de locomotief had geworpen voordat hij met zijn laatste trein naar Annwfn (Welsh voor Andere Wereld) was vertrokken. De railwaytrack was, zo te zien, oneindig lang en we wilden wel naar de bewoonde wereld maar omdat men de spoorweg ooit in een diepe sleuf gelegd had was dat makkelijker gewenst dan gedaan. We wilden naar de autoweg klimmen, maar dat hadden wij gedacht! We probeerden het bij een oud bakstenen viaduct met maandverband en wegwerpluiers eronder, maar de kanten waren te steil en het talud was volgegroeid met brandnetels en doornstruiken en allerlei onmenselijks. We gaven het op en we bleken vol kleine klissen te zitten. Toke had er wel 3000 meer op haar broek zitten dan ik en terwijl zij nog klopte en pulkte vond ik in de struiken een boek met op de kaft: CYFANSODDIADAU A BEIRNIADETHAU en ergens erin stond: 'ffilosoffi' en 'stori draddodiadol woorden die ik hardop las, want dat soort taal en geluiden hadden we al meer gehoord in Wales, onder andere vanuit het gaatje van de wasbak en het buizen- en verwarmingsstelsel van The Rose and Crown waar we logeerden. We liepen terug naar de rivier die nu snel vol met grijs en haast op zijn Vlissings stinkend water stroomde. Een boom wentelde zich en crawlde zich landinwaarts en moppers en kan kerde in het Welsh. Het was een nazaat van de mythische magische eik van de druide Merlijn die ergens in Camarthen gestaan moet hebben. Met de bus gingen we naar Laugharne. Volgens sommigen is die stad het plaatsje Llaregubb uit het hoorspel Under Milk Wood van Dylan Thomas, al heeft hij dat steeds ontkend. We liepen langs de baai en beklommen Sir John's Hill en we keken vooral naar het zuiden in de richting van Ginst Point waar de zee lag, grijs en glimmend onder grijze en glimmende wolken Het leek ons haast vanzelfsprekend dat je op zo'n heuveltop ging dichten als je tenminste een dichter was als bijvoorbeeld Dylan Thomas. 17

Ballustrada | 1989 | | pagina 23