BALLUSTRADA OPTIMA FORMA 'Knotsen vielen, mensen vielen- en stugge kreten en wraakgerochel klom. -Walkuren dreven vechtenden voort en brede gieren wolkten nog na.-' Liever één regel Kafavis dan de hele Mei. Wat heet grootheid als je er niet koud of warm van wordt. J. Polak getuigt smakkend en ogen draaiend op de tv van zijn liefde voor het meesterwerk. Anderen volgen Ook ik trek een allerbelabberdste schooluitgave uit de kast. En er volgt een kleine, negatieve viering van honderd jaar Mei. In een wereld van water, licht en zand wordt de geest klein en lekker licht. Het boek in je hand wankelt. De kathedraal van Chartres lost op, omdat de lucht van zonnebrandolie sterker is. Maar met een beetje geluk neemt na een tijdje de ziel het initiatief over, terwijl het verbrande lijf kwallen ontloopt. Het moet dan wel vroeg zijn, b ij voorbeeld 's zondags morgens, voor twaalven. Eind vorig jaar noemde ik Het Vlot van Wim Hofman het mooiste anarchistische gedicht van 1988. Een half jaar later krijgt hij een gouden griffel. Toch blijf ik het boek associëren met zout en wrak hout en niet met goud. Zomer, de zwakke romantiek van aankomende en ver trekkende treinen. Ik kan de stations met hun duizend-en-één richtingen maar beter m ij den. Wie weet blijf ik thuis en sluit mezelf op in een kast, tot alles weer gewoon en minder aantrekkelijk is MINOR p.s. Houdt de fraaie en goedkope Hema-reeks in de gaten. De mooiste uitgave tot nu toe: Dokter Glas van Hjalmar Soderberg. 4

Ballustrada | 1989 | | pagina 6