Ik vond het stijlloos, en ook Kees vond het geen manier van doen om vlak na een weekend inspektie te houden. Maar ik kwam er niet eens aan toe mijn argumenten naar voren te brengen. Kort en bondig werd ons meegedeeld dat hetgedaan was met onze "kulturele aktiviteiten"De soos moet ontbonden worden. Ik knikte gelaten. Waar blijf je als de overheid niet meer achter je staat. Het enige waar we nog toestemming voor kregen was het uit schrijven van een algemene ledenvergadering om de opheffing officieel bekend te maken. Om tien uur 's avonds moest het afgelopen zijn. En dat gebeurde ook. Om tien uur was de vergadering afgelopen en om kwart over tien brandde het huisje als een fakkel. Even denken, hoe kwam ik ook weer op dit verhaal. 0 ja, door Paderborn. Jezus, wat heb ik met die kerel gelachen. Ik zie hem nog voor me. Zijn vader was direkteur van een regenjassenfabriek. RAATS "SCHATTEN UIT DE NEDERLANDSE LITERATUUR" Twee vitrines en twaalf panelen. In de vitrines: persoonlijke schatten van Nederlandse auteurs en een aantal bijzondere boekuitgaven. Foto's, informatie over leven en werk van de schrijvers zijn bijeengebracht op de panelen. Zo gaat de tentoonstelling "Schatten uit de Nederlandse literatuur" eruit zienZe wordt van 6 oktober tot en met 1 november a.s gehouden in de Openbare Bibliotheek Vlissingen De bibliotheek heeft een 'greep' gedaan uit de collectie van het Nederlands Letterkundig Museum en Dokumentatie- centrum in Den Haag. Het resultaat is een presentatie van 22 vaderlandse auteurs, 'van Beets tot 't Hart'. Siegfried Woldhek maakte van elke schrijver een karikatuur. De tentoonstelling werd gesubsidieerd door het ministerie van Welz ij n, Volksgezondheid en Cultuur en samengesteld door de Landelijke Bibliotheek Centrale, het Letterkundig Museum en het NBLC (Nederlands Bibliotheek en Lektuur Cetrum) Te bezichtigen tijdens de openingstijden van de bibliotheek, (zie advertentie elders in dit nummer) 9

Ballustrada | 1989 | | pagina 11