Kt ikt ft'*' -- Paraplu's 'Nou hoop ik niet dat we weer wat beleven. Want zo komen we er niet,' zei de olifant. 'Waar niet?' vroeg de muis. 'Bij het station,' zei de olifant, 'voor onze leuke vakantiebestemming.' 'Ik hoor gebel,' zei de muis, 'achter ons.' 'Doorlopen,' zei de olifant. 'Het gebel wordt luider/ zei de muis. 'Het gebel wordt nog luider/ zei de muis. 'Doorlopen,' zei de olifant. 'Wie wil er een paraplu? Wie wil er een paraplu?' klonk het keihard van dichtbij. 'Het is een bakfiets,' zei de muis. 'Wie wil er een paraplu? Wie wil er een paraplu?' schreeuwde de bakfiets en daarna belde hij weer heel hard. '1 let is een bakfiets met paraplu's/ zei de olifant. 'Ja dat hoor ik/ zei de muis, 'willen wij een paraplu?' 'Wij hebben thuis een paraplu,' zei de olifant. 'Dat is een hele oude,' zei de muis, 'die kan niet meer zo goed tegen de wind. Er zit geloof ik ook al een gat in.' 'Beter een gat in je paraplu dan een paraplu in je gat,' zei de olifant. 'Ben nieuwe erbij zou misschien niet zo gek zijn/ zei de muis. 'Mooie paraplu's. Mooie paraplu's,' schreeuwde de bakfiets, die nu heel dichtbij gekomen was, 'wie wil een mooie paraplu? Willen jullie er een?' 'Je hoeft niet zo te schreeuwen. We staan vlak bij je,' zei de muis. 'O sorrv,' schreeuwde de bakfiets, 'dat ben ik zo gewend.' 'Hou er dan mee op,' schreeuwde de muis. 'Nu schreeuw je zelf ook,' schreeuwde de olifant. 'En jij zeker niet?' schreeuwde de bakfiets terwijl hij nog eens keihard belde. 'Wat zeg je?' schreeuwde de muis. Maar toen verslikte hij zich zo in zijn eigen geschreeuw, dat hij begon te hoesten. De bakfiets en de olifant schrokken er van. Ze stopten helemaal met schreeuwen. 'Klop hem op zijn rug/ zei de bakfiets hees. 'Nee laat maar/ zei de muis tussen het hoesten door, 'geef me maar liever een glaasje water.' 'Ja zeg, wie heeft er nou een glaasje water bij zich?' vroeg de olifant. 'Ik natuurlijk,' zei de bakfiets, 'ik moet toch laten zien dat die paraplu's waterdicht zijn.' Hij gaf de muis een glaasje water. 'Wat een mooie paraplu's zijn dat,' zei de olifant. 'Ja,' zei de bakfiets, 'en ze zijn niet duur. Het zijn wegwerpparaplu's uit Frankrijk.' 15

Ballustrada | 1990 | | pagina 15