Voorwoord Deze uitgave is tot stand gekomen in samenwerking met de werkgroep Kunstenaars Manifestatie '91 uit Axel. Rondom het thema WOV (Westerschelde Oever Verbinding) heeft de werkgroep een expositie en wedstrijd voor professionele beeldende kunstenaars georganiseerd. Een tiental deelnemers is met hun werk door Hans de Ruijter en Johan Klein voor Ballustrada geportretteerd. Initiatiefnemer van het project J. Tolhoek vertelt in een inleiding iets over het persoonlijk wel en wee rondom de organisatie van het evenement. Tevens is een volledige lijst van deelnemende kunstenaars opgenomen. De redactie van Ballustrada vond het thema WOV dermate interessant dat ze besloot een essay-wedstrijd uit te schrijven voor 'Zeeuwen met stijl'. Helaas kwamen er slechts enkele aanvaardbare inzendingen binnen, namelijk die van Peter Clijsen en A.A. Hoste, beide opgenomen in dit nummer. Reden voor de redactie om van het wedstrijdkarakter af te zien. In plaats daarvan werd een aantal auteurs benaderd met het verzoek om een bijdrage. Al met al is dit nummer niet moeiteloos tot stand gekomen, wat wonderwel past in de traditie van het geharrewar omtrent de WOV. G. Sponselee schreef met zijn hartebloed een aanklacht tegen de gang van zaken rondom de WOV en tegelijk een ode aan de fiets(er). Dr. P.J.M. van der Aart houdt het rijksbeleid ten aanzien van de WOV tegen het licht, en een van onze redacteuren volgt tenslotte een gedachtengang tot waar geen terugkeer meer mogelijk is. RED. 3

Ballustrada | 1991 | | pagina 5