rempel, na vijf dagen bracht de post een dik pak van Buro Nieuwe Start. Wantrouwende geesten denken al snel het allerslechtste van dergelijke adviserende bedrijven. Onterecht, zoals nu ook weer dui delijk bleek. Wel moest hij nog 46,75 verzendkosten betalen en even had hij het onbehaaglijke gevoel dat dat misschien de verras sing was, maar goed. De cursus was binnen. Opgewonden trok, sneed en knipte hij het stevig ingepakte pakket open en trof vervolgens aan: 1. Een reclamefolder van Buro Nieuwe Start (Uw dynamische Per soonlijkheid komt bij ons pas goed tot ontwikkeling). 2. Een pakket reisfolders met reizen naar onbekende en ontoeganke lijke gebieden (Parijs, Opnieuw Ontdekt; New York, het Onbe kende Walhalla; De Ontdekking van Amerika in 5 dagen). 3. Een unieke ingenaaide editie van de televisieserie 'Ontdek je Plekje'. 4. Het boekwerkje 'Ontdekjezelf' van Froukje Burgertrut, geschreven in opdracht van de EO. 5. Het schitterende, met fraaie illustraties verluchte meesterwerk 'Great Discoveries of the twentieth century' door Jan Jansen (win kelwaarde 49,90 V&D) met een half afgescheurde sticker van De Slegte op de achterflap. 6. De ontroerende CD 'Waarheen, Waarvoor' van Mieke Telkamp, een leidraad op de onzekere weg van ons bestaan. 7. Een getypt briefje met de mededeling: 'Geachte cursist, U kunt nu aan de slag. Wij hopen u niet dit boeiende materiaal een flinke duw in de goede richting te geven op we# naar een interessan te toekomst. De rest moet u zelf doen. Doorzettingsvermogen en zelf discipline zijn de bouwstenen voor een schitterende carrière. Veel succes met uw studie. P.S. Klachten over de inhoud worden door ons niet in behandeling genomen. Uw Cursusleider' Zwijgend keek de man naar de uitgepakte rommel. Even overwoog hij een moord op de aardige meneer maar verwierp deze gedachte na eni ge ogenblikken. Zijn toekomst lag niet in de gevangenis. Hij graaide de troep bij elkaar en stortte het met een holle lach in de vuilnisbak. Eén ding had hij in ieder geval al ontdekt: Met onnozel vertrouwen bouw je geen nieuwe toekomst op. Hij rookte sigaretten tot hij er bijna in stikte en kroop onder de wol. 7

Ballustrada | 1993 | | pagina 7