en tilde die naar haar gezicht voor nader onderzoek, waarbij ze er zelfs aan snuffelde. "Wat IS het, verdomme," kermde ze. "Zonnebrand, misschien," opperde de man. "Wees toch niet zo'n zak, Eduard." "Nee Sof ie." Een klein, ogenschijnlijk kansarm jongetje bleef staan om te kijken, likkend aan een ijshoorn, en alarmeerde de omgeving. "Hee, kom eens gauw kijken. D'r zit hier een hele rare dikke clown." Er verzamelde zich meteen een groep nieuwsgierigen die lacherig commentaar begonnen te geven op de vreemde aanblik van de vrouw met de rood en groene borsten. Een oudere heer veronderstelde dat ze een inboorlinge van Boela- bonga was, waar de vrouwen bekend stonden om hun gewaagde tatoeages. Anderen dachten meer aan een gevreesde huidziekte die de mensheid kon uitroeien als de vrouw niet meteen geïsoleerd werd, bij voorkeur door haar onder te dompelen in een tobbe sneldrogend cement, maar de meerderheid volgde toch de mening van de jongen dat zij een begaafd comédienne was en deze mening won sterk aan kracht toen ze woedend overeind sprong, struikelde en languit op haar echtgenoot viel. Diens stoel was niet op zo'n last berekend en begaf het met een droge knap, waardoor man en vrouw spartelend in het zand terechtkwamen, tot de mateloze vreugde van de toeschou wers, die in dankbaar applaus uitbarstten. Het paar ontliep verdere vernedering door een plotse opwinding over het gehele strand. Kreten van onsteltenis weerklonken overal, samen smeltend tot een luid rumoer dat de menigte doortrok als een wind vlaag ijlend door een herfstwoud, al snel overstemd door hysterisch gegil. Overal zag men vrouwen naar de zee hollen, waar ze in het water rondploeterden in vergeefse pogingen om de felle kleuren van hun boezem te boenen, terwijl grijnzende mannen graag een helpen de hand toestaken. Hartstocht laaide op. Vele vrouwen geloofden dat ze het slachtoffer waren van een poetsenbakker, en een oude visser, een onschuldige ziel die zijn boot had zitten verven, werd tot drie maal toe het strand overgejaagd door een bende bloedbeluste vrouwen tot hij toevlucht vond in een vlaggemast. Martenglass dronk diep uit zijn beker der wrake. Wie had kunnen denken dat een eenvoudig pigment geactiveerd door rechtstreeks contact met melkproducerende cellen zo'n wonderschone uitwerking kon hebben. Hij zag ware meesterwerken: borsten veranderd in fel- 20

Ballustrada | 1993 | | pagina 20