Ballustrada Optima Forma 'Poëzie staat centraal tijdens de boekenweek.' Er gaat een schok door Nederland, als dit bericht verspreid wordt, maar vervolgens reageert de natie op geheel voorspelbare wijze. Dichters bij Sonja en bij Karei. Nova op reportage in oude wijken, waar bewoners klagen over de bevoorrechting van allochtone poëzie. Linda de Mol reikt de miljoenste bundel van Levi Weemoedt 'Kerk hoflelies' uit aan de voorzitter van Crema. Het nieuwe kabinet Kok/Van Mierlo/Bolkenstein garandeert bij voorbaat het scheppen van tienduizend nieuwe arbeidsplaatsen voor jonge dichters. In tal van steden en buitenplaatsen verrijzen op winderige plekken beelden van dichters, met aan de voet gegraveerd De Bekende Regel ('Alles van waarde is weerloos'). In Middelburg staat inmiddels het Warrenmonument waar tegen betaling naar gekeken mag worden. Het gemeentebestuur van Terneuzen doopt de markt om in het Michel Huismanplein en sloopt daags na de festiviteiten zowel het plein als de omliggende straten. Tijdens de dag van de poëzie, een initiatief van Shell Nederland, krijgt iedere automobilist bij een volle tank 'Verzamelde Verzen' van Gerard den Brabander. 'Poëzie is brandstof' lezen we die dag in advertenties. In Rotterdam sleept de van oorsprong Vlissingse dichteres Marianne Korthuys de Juliette Deelder-trofee in de wacht. De eveneens in Vlissingen geboren en getogen dichter en prozaïst Meindert Inderwisch, krijgt in een overvol Middelburgs theater het Adriaan Morriën-keurmerk door beide oren. Minstens één dichter verlangt tijdens de boekenweek terug naar de tijd dat je je voorkeur voor poëzie geheim moest houden. Minor 4

Ballustrada | 1994 | | pagina 4