roken van hasj en de ongestoorde exploratie van voortvluchtige tienermeisjes. Terwijl ik me als een drenkeling op de planken vloer van het zolder tje hees hoorde ik uit de diepzee Harmens stem een volstrekt over bodige verklaring van mijn handelwijze verstrekken. Kotsen, hoorde ik, kotsen, op een toon waaruit grote opluchting klonk dat vandaag eens iemand anders aan de beurt was. Met dat ene woord voort- dreunend in mijn schedel bewoog ik me weg van de lichtkring van het enige peertje dat het zoldertje verlichtte, kruipend als een zwaar gewonde tussen de besmeurde kussens die de stoffering van deze ontspanningsruimte uitmaakten, om tenslotte in een hoek de strijd op te geven. Beneden was er het gestommel van binnenkomende gasten; dof klonken de stemmen en het gelach van Ron, Bertus, Harmen en anderen, en plotseling waren er de zoetige, neptunische klanken van 'Drop Out With Me', door Pearls Before Swine. Muziek! De avond was begonnen. Uitgeput en in gekoesterde eenzaamheid lag ik in de zure stank. Met de moed der wanhoop fixeerde ik mijn blik op JOHNSON MOORDE NAAR, een vette leus op de zwartgeschilderde muur tegenover me. De schreeuwend witte verf waarin de ontboezeming was uitgevoerd was al danig verbleekt door de roetaanslag van duizenden joints, sigaretten, chilloms en waterpijpen. Als een aftiteling, vuilwitte letters op een zwarte achtergrond, zag ik de namen van mij bekende presidenten der Verenigde Staten op de muur voorbijtrekken: Washington Jefferson Lincoln Wilson Eisenhower Kennedy Johnson Moordenaar Nixon En Roosevelt! Waar bleef godverdomme Roosevelt! - Prompt trok ook Roosevelt over de muur voorbij, en vervolgens verscheen in 44

Ballustrada | 1995 | | pagina 44