De Brug II de veelbewogen 'ouwe taaie' die hier het Chinese niet-machientje liet vallen; het duo Paul en Herman maakten een interessante agres sieve dichters-dissonant - waar een luisteraar zich koud en onbe schermd bij voelde; Erwin Karreman vertelde een verhaal over een motorrace naar Engeland, en daarna een gedicht 'Jethro Tuil' over 'Locomotive Breath'; Marianne Korthuys bracht het stadse Rotter dam en het Zeeuwse platteland bij elkaar, oftewel de vloek om het wilde leven en de verzuchting om de in zonlicht badende luchten; en als laatste presenteerde Bob Uil zich als de 'liggende dichter' op het podium en riep vandaar de engelen aan. Publikaties en uitgaven van de dichters waren te bezichtigen en ver krijgbaar. Marjolein Zaal, verslaggever bij Omroep Zeeland, maakte een overzichtsreportage met opnamen van de optredende dichters. Deze reportage werd enkele dagen later uitgezonden. Ook de stads- televisie van Rotterdam filmde enkele voordrachten. Voordat met de optredens van de dichters werd begonnen, was er de openstelling van de expositie 'Collages en assemblages, door Ernst Kamphuis, beeldend kunstenaar uit Leiden. De muzikale omlijsting voor deze middag werd verzorgd door de elektronische 'hometaper' Arie Louws uit Oost-Souburg. Op zondag 18 september 1994 zou deel twee van het project 'De Brug' worden georganiseerd in het Taaltheater Tejatro Popular gelegen aan de West Kruiskade in Rotterdam. Phons Bakx had op ver zoek van Jan Beckers Zeeuwse dichters bijeengezocht voor deze mid dag van 'De Brug'. Hij en Marianne Korthuys waren verantwoordelijk voor een goed verloop van de middag. Niels Hansson hield een inleiding voor het publiek. Hij is een geïn spireerd medewerker bij het Taaltheater en de Rotterdamse Stichting Weerwoord. Hij gaf het woord weer aan Phons Bakx, die de Zeeuwse dichters in troduceerde. De volgende dichters gaven in Tejatro Popular hun 'acte de présence'; Dorine Zelders (Middelburg), André van der Veeke (Ter- neuzen), Anneke Schenk (Middelburg), Lou Vleugelhof (Waalre), Aagje Feldbrugge (Middelburg), Karei Leeftink (Middelburg), Wim Hofman (Vlissingen) en de oud-Vlissinger Hans Verhagen (Amster dam). 60

Ballustrada | 1995 | | pagina 60