De Brug 1 en II De Brug I Verslag: Phons Bakx/Dorine Zelders 'De Brug' is de naam voor het project 'Rotterdamse en Zeeuwse dich ters'. Het project werd gesubsidieerd door de Rotterdamse Stichting Weerwoord. Negen Rotterdamse dichters reisden naar Zeeland om hun gedichten voor te dragen. Zo waren er ook enkele Zeeuwse dichters die naar de stad Rotterdam trokken voor een optreden. Marianne Korthuys had in 1994 deelgenomen aan een presentatie van dichters in Zeeland. Op 5 mei 1994 in het Schuttershof café trad zij op met de drie andere dichters Stefan van Hoek, Jelle Buitendijk en Dennis Kekem. Dit evenement heeft plaats gevonden in het kader van de opening van de tentoonstelling 'Links rechts, und dann gehen Sie ins Blaue hinein', schilderijen door André de Kam en Mare Claeijs. De deel nemende vier dichters hebben allemaal een band met Zeeland, maar inmiddels toch de randstad tot woon- en werkplek verkozen. Phons Bakx, Middelburgs antropologisch kunstenaar en schrijver, leidde het optreden van de dichters bij het publiek in. Voor Marianne Korthuys was onder andere 5 mei 1994 de aanleiding voor het organiseren van een uitwisseling van Zeeuwse en Rotter damse dichters. 'De Brug' is in principe haar initiatief in samen werking met de Vlissingse dichter Jan Beckers. Zij verzorgden de eerste middag van 'De Brug'. Negen Rotterdamse dichters zouden optreden op 13 augustus 1994 in het Schuttershofcafé in Middelburg. Phons Bakx werd door Jan Beckers benaderd om samen met de Rotterdamse Jenny Veninga de presentatie van deze middag te doen. Op het dichterspodium verschenen achtereenvolgens de Rotter damse dichters: Joz Knoop, Ilze Abramsen, Stanislaw Tremor, Frans Vogel, het duo Paul Wasko en Herman van Rijswoud, Erwin Karreman, Marianne Korthuys en Bob Uil. De dichters werden bij het publiek geïntroduceerd door Jenny Veninga. Joz Knoop declameerde zijn jossonetten; llze Abramsen liet haar stem begeleiden door fragmenten muziek en reageerde op Joz met een gedicht 'sirenen'; Stanislaw Tremor was in eigen persoon - voor menig Zeeuws toeschouwer - 'de' stad Rotterdam; Frans Vogel blijft 59

Ballustrada | 1995 | | pagina 59