Anders gezien Raats "Met mevrouw Duimpje!" "Met mevrouw Duimpje?" "Daar spreekt u mee." "Mevrouw Duimpje. Met de inspectie van het onderwijs." "Goedemiddag." "Mevrouw Duimpje. Ik wil u iets vragen over uw zoontje K." "U bedoelt Klein? Klein Duimpje?" "Exact. U weet dat hij leerplichtig is?" "Jazeker." "U had hem vier weken geleden moeten aanmelden bij Het Prikke- bord. Men heeft ons bericht dat dat nog steeds niet is gebeurd. Kunt u ons daar enige uitleg over verschaffen?" "Eh, ja. Nou, het zit zo. Hij is met zijn vader mee." "Kunt u daar iets duidelijker in zijn?" "Nou, zijn vader heeft hem meegenomen naar het bos. Samen met zijn zeven broertjes. Ja, en ze zijn nog niet terug." "En ze zijn vier weken geleden vertrokken?" "Ongeveer, ja. Ik kan het niet op een dag zeggen." "Dus uw man gaat een maand lang onder schooltijd met uw kinde ren het bos in?" "Nee nee. Mijn man is allang terug, hoor!" "Wacht even. Uw man is allang terug en uw acht kinderen, waar onder een kleuter, bevinden zich nog steeds in het bos?" "Ik neem aan van wel, ja." "En u maakt zich geen zorgen?" "Ach, het zijn kinderen hè. Bovendien, Klein is wel een kleuter maar wel een bijdehandje. Die moet je niet onderschatten." "Maar mevrouw! Met alle respect. U bent uw kinderen dus al een maand kwijt?" "Jawèèl Maar u weet hoe kinderen zijn. Ze spelen wat en verge ten de tijd. Een dag is zo om. Ze hebben wel brood meegenomen hoor, dus ze zullen niet van honger omkomen. Maar op die leeftijd zijn ze zo eigenwijs als de pest. Ik heb ze gewaarschuwd voor het bos. Het stikt er van de verkrachters, pedofielen, moordenaars, lief hebbers van wurgseks, sado-masochisten, travestieten, hetero's, homo's, katholieken en noem maar op. Maar ze laten je kletsen. Ze weten het altijd beter. De didactiek van de pubergroep, hè. Dat moet u toch ook weten. Maar ze lopen niet in zeven sloten tegelijk 19

Ballustrada | 1997 | | pagina 19