hoor. Een tijdje geleden zijn ze ook eens zes weken weggeweest en toen hebben ze de weg ook teruggevonden. Het is enkel vervelend dat de school nu zijn beklag heeft gedaan. Het hoofd had me ook even kunnen bellen natuurlijk." "Dat heeft hij gedaan mevrouw. Volgens onze informatie een keer of tien." "Oh. Ja, onze telefoon was stuk. We hebben wel een GSM maar die neemt mijn man altijd mee als hij hout gaat hakken. En het hoofd weet ons 06-nummer niet natuurlijk. Vandaar. Maar ik weet wel iets. Ik zal de familie De Reus eens bellen. Die woont midden in het bos. Misschien dat de kinderen daar beland zijn. Het is ongeveer een mijl of zeven hier vandaan, dus dat valt wel mee. Ik bel u daar nog wel over terug." "Fijn! Dan reken ik daar op. Dank u voor de informatie. Dag me vrouw Duimpje." "Graag gedaan hoor. Dag meneer!" Job sloeg de bijbel dicht en beklom de vuilnishoop. "Ik blijf hier zitten tot ze die troep zijn komen halen!" riep hij ge tergd. "Wie is die vent?" vroeg het hoofd gemeentewerken. "Is dat dezelfde die af en toe over het water loopt?" "Nee, da's weer een ander. Deze verdomt het om z'n koffieprut in de bio-bak te gooien. Hij smijt alles op een hoop. Aardappelschillen bovenop ouwe wc-potten. Het is een zooitje. Hij ruimt het zelf maar op." Drie maanden zat Job op de afvalberg. Zijn vrouw was allang met de kinderen vertrokken, zijn vee werd afgemaakt vanwege de pest en zijn bedrijf ging failliet. Desondanks gaf hij geen milimeter toe. Uiteindelijk won hij het van gemeentewerken. Ze konden hem niet aanschrijven omdat hij geen achternaam had. Met een royale schadevergoeding en met wat hij verder samen met zijn neef Kaïn in de drugshandel verdiende bouwde Job zich weer een riant be staan op. Hij kocht de villa van P. op de berg Calvarie en belazerde vervolgens P. door te weinig geld over te maken. Drie weken later werd Job vermoord door Ezau, een bekend crimi neel. P. waste vanaf dat moment zijn handen in Onschuld, een produkt uit zijn eigen fabriek. Vervolgens werd de zaak geseponeerd wegens gebrek aan belangstelling. 20

Ballustrada | 1997 | | pagina 20