B.: Bij één van ons is zijn hele verhouding met de poëzie veran derd door Duizenden Zonsondergangen, bij een ander kwamen Kouwe Voeten en Echoput Luchtkasteel aan als voltreffers, en wij hebben besloten dit Verhagen-nummer te maken uit bewon dering voor je werk. Dat je je op een aantal andere terreinen zo succesvol manifesteert, zoals beeldende kunst en films voor tele visie staat natuurlijk ook niet los van die keuze. Het ligt toch voor de hand om aandacht te besteden aan iemand die al zolang aan de top staat? Ben jij eigenlijk een echte Zeeuw? V.: Ik zou het niet weten B.: Je weet toch wel of je V.: Dat is toch geen kwestie van 'ik voel het aan m'n water, want dat is echt Westerschelde-water' of zoiets. Daar hebben eeuwen lang wijze en geleerde top-politici dag en nacht aan gewerkt, om dat aan strenge regels te onderwerpen. Iedereen kan zich wel een Zeeuw noemen. Laat ik om te beginnen vaststellen dat ik echt ben, maar of ik een officieel door de Bond van Plattelandsvrouwen goed gekeurde Zeeuw ben, dat waag ik te betwijfelen. Misschien zijn er meerdere sets met regels en hangt het daarvan af. Mijn ouders kwamen beide uit Den Haag - dat klinkt door in mijn naam. Mijn vader werd benoemd tot notaris in Vlissingen en daar kwam ik ter wereld, op de Boulevard. B.: Waar nu een soort gedenkteken ligt met de tekst: Misschien geen verheven plek, maar hier begon het. V.: Nee, die steen ligt voor het huis waar ik begon te schrijven, in ieder geval waar ik het langst gewoond heb. Dat is Boulevard Evertsen. Mijn geboortehuis staat aan de Boulevard Bankert. Ik heb een ongelooflijke geboortedatum: 3-3-'39. Verreweg de mooiste cijfers die ik in mijn jeugd behaald heb. Als je met zo'n datum geen bijzonder kind wordt, dan word je het nooit. B.: Is dat wel een verheven plek? V.: Net zo min. Ik moet overigens helemaal niets hebben van verheven plekken. Verheven: gekregen. Boven anderen verheven. Niet direct een aanbeveling wat mij betreft. Verheven plekken zijn een koninklijk paleis, een bankgebouw, de plek waar iemand heeft gelopen die ten onrechte beweert dat mensen uit hun lijden verlost 19

Ballustrada | 1998 | | pagina 23