mooie gouaches maakt, ik zag haar Tegenbosch met wiens broer ik op het internaat zat, Gérard Princée die nog mooiere gouaches maakt en de zoon van de Wieger die op het Klein Kasteel van Deurne de glazen kleurt en graag met Tegenbosch mag knokken. De regen spoelde de boeken weg en de baasjes naar binnen. Hans en Conny wonen op Boulevard Bankert 38, driemaal in de hoogte. Voordat ik aanlegde, was ik nog in De Reutel, bij Henk Bardoux en Nelly Schuit. Middelburgs vermaak met genever, zoute visjes en de jukebox vol April Love. Jan Inderwisch was er, Buddy van Leeuwen van de Caltex, Rinus van Reems van de PZC, Lies Neve van het AD, Kees Wiese van Het Vrije Volk, schipper Jan, de tingieter Piet Heystek, de schilder Ben van Vliet, Peter Bulthuis, een frêle jongen Rien die aan mode doet, de jeugdige dames Enker, Wim Riemens, Hans Tube, veel heren Zelders, half Arnemuiden en Woody Stonehouse die ik zeer aanbid. Middelburg. Jac Prince was in de kleine Joris, bij de rooie Rottier, gezien. Hij verkoopt zijn nieuwbakken tegeltjes voor zeventiende- eeuws aan De Doofpot. Jacques Bloos verkiest - schande voor de wereld, weelde voor zijn broeders - de monnikspij. Lau Geerse leert, fietsend, Achterberg uit zijn kop. De jonge graaf Van Randwijck is een wondermathemaat. Middelburg. Een jeugdige fielt heeft mijn foto's van een moffen- identificatie gestolen. Het stoffelijk omhulsel van Herr Hauptmann Stülcken. Het kruisje van Von Deineringe. Een barone colonello van 27 jaren. De vies starende toetjes van Sjoerd Sweerts de L. en Charles de Roy van Z. Weg zijn de plaatjes van lieven, lijven, lijden. Voor wie niet weet: een beetje gruwelijk en onverkoopbaar. Hans Verhagen woont in het huis zijns vaders en kijkt, het hoofd voorbij, naar Engeland. De meeuwen hangen voor zijn raam. In het venster zat, zo tevreden als een -mensje, zijn jeugdige broer Ruud, een blonde storm op laarzen. We dronken de wijn van ouwe Jan, Clos du Notaire. We rookten een sigaar van ouwe Jan, Balmoral. Hier heeft Ko van Liere eens een deur geschilderd, compleet met verfvangen, en in de rechter benedenhoek gesigneerd als ware een oude meester gerehabiliteerd. Op het eind van de middag gingen we in de prachtige oude Eisenach van Rinus van Reems, richting Domburg. De witte EMW werd van het linnen dak ontdaan, boven aan de oprit geposteerd, afgeduwd, waarna ieder op de treeplank 42

Ballustrada | 1998 | | pagina 46