In de bundel Rozen Sr Motoren uit 1963 is nog heel wat Walcherse lyriek van de oude stempel te vinden: Buiten in de duinen, waar mijn jeugd bevriest, verliest mijn liefde de liefde; liefste, alles is weer even eeuwig als altijd; ook je telefoontje heeft me te laat bereikt. De kritiek herkende in de dichter Hans Verhagen de 'vernieuwer', ook de 'homo lyricus'. De omslag naar de, door de kunstenaars van de Nul-Beweging beïnvloede Nieuwe Poëzie is duidelijk zicht baar. Binnen dezelfde bundel maakt het romantisch idioom plaats voor technische termen. De werkelijkheid wordt niet langer schil derachtig verpakt. De lyriek in een nieuwe jas: Een autoband kan het niet sneller doen, 30.000 km Sr je carrosserie is verrot Sr de betonmolen van de geschiedenis draait verder Op de eerste dag dat ik - inmiddels ook getrouwd - bij het Alge meen Handelsblad ging werken, kwam Hans Verhagen me al halen. Hij nam me mee naar het belendende Café Scheltema en zei dat hij het prima vond dat ik ook in Amsterdam zat. Hij woonde er sinds kort, in een moderne flat aan de Sloterplas en werkte bij de Haagse Post, Sleutelaar en Armando zaten daar toen ook. We hadden alle bei wat omzwervingen gemaakt en waren elkaar, na Zeeland, een beetje uit het oog verloren. Er viel veel te lachen bij de Haagse Post, vertelde hij, vooral met toffe gozers als Trino Flothuis met wie hij bevriend was geraakt, maar van de journalistiek zelf begon hij last te krijgen. Het werkte vervreemdend. "En je gaat te geolied schrij ven," zei hij, "dat is niet goed." Korte tijd later verliet hij de Haagse Post - hij had er drie jaar ge werkt - en dook hij, gulzig als altijd ("Ik ben een omnivoor, ik wil alles, alles in het leven van de jaren zestig. Geen nieuw middel bleef onbeproefd, geen stroming of trend ging aan hem voorbij. Hij formeerde de popgroep Dragonfly waar hij producer van werd en nam, met Armando, Sleutelaar, Vaandrager en Henk Peeters zitting in de redactie van het in pocketvorm door de Bezige Bij uitgegeven tijdschrift De Nieuwe Stijl ("Gard Sivik is dood, maar de Nieuwe Poëzie leeft," schreef het Algemeen Dagblad) waarin zijn nieuwe 55

Ballustrada | 1998 | | pagina 59