Voorwoord Deze uitgave van Ballustrada is een themanummer over Hans Verhagen, dichter, schilder, musicus. Het bevat vooral bijdragen van bewonderaars en vrienden, zoals William Rothuizen, Wim de Bie, Jan Mulder en Andreas Oosthoek. Columnist Minor kijkt terug op zijn belevenissen met Duizenden Zonsondergangen, de succesbundel uit de jaren zeventig. Uit de bun del Brekend Vergezicht die eind dit jaar bij de Bezige Bij uitkomt is bovendien een aantal gedichten geselecteerd. Niet alleen de dichtkunst en het leven van Verhagen komen in beeld. Aandacht is er ook voor zijn schilderkunst. William Rothuizen besteedt hier aandacht aan. Jan J.B. Kuipers zette zijn historische en muzikale neigingen om in een stuk met als uitgangspunt Dragonfly, de Middelburgse pop groep uit de jaren zestig waarvan Verhagen manager was. De grafische impressie is van Jan Verschoore. Hij verwerkte deze ook tot een zogenaamd 'traject'-blok, dat tot en met juli in het grafisch museum in Den Haag te bekijken is. De omslag? Die is ontworpen door de maestro zelf. Theo Raats tenslotte is de samensteller van dit nummer. Hij weet als geen ander auteurs uit hun tent te lokken. Onze dank gaat ook uit naar de Provincie Zeeland, in de persoon van Jacques van Aspert, de Raad voor Kunst en Cultuur Vlissingen en de Openbare Bibliotheek Vlissingen, die deze uitgave mede mogelijk hebben gemaakt. Tevens danken wij het ADZ te Vlissingen voor de kleuren- reprodukties en de welwillende medewerking. Red. 6

Ballustrada | 1998 | | pagina 8