dammers zich eerst maar eens bewijzen. Aan het eind van het num mer pakt de zanger de whiskeyfles die achter hem op het podium staat, neemt een paar teugen en spuugt een slok het publiek in. "Spele!" wordt er vanuit de zaal geroepen. "Fuck you all. Stelletje stomme boeren!" schreeuwt de zanger. Grijn zend kijken we elkaar aan. Na een paar nummers begint het een beetje op gang te komen. Vooraan beginnen ze te pogoën. Daar moeten we bij zijn. Langs de zijkant lopen we naar voren, we werpen ons keihard tussen de beu kende lichamen en verliezen elkaar uit het oog. Als uitgehongerde roofdieren rond een kadaver rammen we onszelf naar het midden van de dansvloer, halen uit naar anderen, worden weer naar de rand gewerkt en werpen ons opnieuw tussen de lijven. We rollen af en aan als golven op het strand bij springvloed, aangetrokken door on zichtbare hemellichamen, opgezweept door een vliegende storm. Er is geen woede of genieten, geen bewustzijn of contact, maar alleen maar energie; stomme beweging van golvende deeltjes rond een kern - richtingloos, tijdloos, zinloos, en eindeloos, eindeloos houdt de herrie aan, raast het geweld verder, in ons, om ons, door ons heen. Ik val op de grond bij de rand van het podium. Erwin en iemand die ik niet ken, vallen over me heen. De vloer is zwart en plakkerig. We zijn nat van het zweet. We staan op. Erwin heeft een tand door zijn lip gestoten. Het bloed stroomt over zijn lippen en zijn kin. Hij loopt in de richting van de wc's. Ik blijf staan langs de kant. Gedachteloos, verdoofd en murwgebeukt kijk ik toe. Erwin komt terug. Hij houdt een prop wc-papier tegen zijn mond gedrukt. Hij schreeuwt in mijn oor dat hij weggaat. Ik schreeuw terug dat ik dan ook ga en dat ik de anderen zal halen. Met z'n vieren lopen we naar de zitkamer die nu weer vrijwel leeg is. Alleen de dreunende bassen van het concert dringen tot hier door. Aan de bar hangt een oude hippie. Zo stoned als een deur, maar als hij ziet hoe Erwin is toegetakeld, komt hij tot leven. "Jullie kleintjes zijn ook hardstikke getikt hè? Volkomen opgefokt. Totaal niet relaxed. Ik zal eens een lekker jointje voor jullie draaien. Heeft een van jullie shag bij?" Ik geef hem mijn shag. Nog nooit heb ik geblowed, dus dat wordt hoog tijd. De hippie bouwt heel relaxed uit twee vloeitjes een mooie strakke joint voor ons. "Hier. Gaan jullie daar nou maar eens lekker mee op 27

Ballustrada | 1998 | | pagina 29