Petasz houdt zich op bescheiden wijze nog steeds bezig met mail- art, maar wordt voornamelijk in beslag genomen door zijn baan als computerdocent. Boring? Petasz? Toen tijdens een vogelexcursie naar de Koudekerkse Inlaag Summers juichte bij de ontdekking van enkele kluten met pulli begreep Petasz daar niets van. Hij keek de andere kant op, gaf de voorkeur aan de Oosterschelde zonder 'dis- traction-display' en prees het voorstel om met de auto te gaan in plaats van op zo'n fiets. Naar dezelfde inlaag voor een ornitholo gisch uitstapje met Baudhuin Simon uit de Ardennen. Die raakte zo enthousiast dat hij het netwerk na die dag begon op te vrolijken met vliegende varkens. Het verbaasde hem dat ik mezelf niet het predikaat 'kunstenaar' opplakte. Baudhuin vindt zichzelf wel dege lijk artiest en brengt her en der 'graffiti' aan. Op mijn schuurdeur prijken zijn kunstwerken: varkens en wilde zwijnen gemaakt tijdens een 'Pigdada-performance', waarbij hij een oogbeschermbril droeg met op beide glazen het woord 'DA' en een plastic varkenssnuit op zijn neus. Varkensgeluiden producerend voelde porcologue Pigdada zich helemaal in z'n element. Met Ko de Jonge sprak ik eens over the personal contact van Ruggero Maggi. We waren het erover eens dat de illusie van een soms jaren lang onderhouden postcontact in één klap verpest kan zijn na een persoonlijke ontmoeting en dat dat risico eigenlijk te groot is. Beroepsmatig beweer ik dagelijks dat uitzonderingen de regel beves tigen. Lucien Suel kwam naar Noordgouwe toen ik werkte aan de vertaling van zijn verhaal met jeugdherinneringen, Memento Mata- more. Samen zouden we de laatste vertaalproblemen oplossen. We bezochten het Gravensteen in Zierikzee en we bekeken er de aan gespoelde eskimo in zijn kajak. Lucien is een groot liefhebber van kleine boekjes en tijdschriften. Hij leverde mij de naam voor een tijdschrift dat inmiddels aan het vierde nummer in de tweede jaar gang toe is: 'LESKIMO de Zierikzée'. Lucien heeft nog een andere passie: z'n tuin in Isbergues. Daar wordt dagelijks op de compost- hoop gepist, zoals onlangs viel te lezen in een 'lettre documentaire' van Philippe Billé. Kees Francke, sinds enige jaren woonachtig in het uiterste noordoosten van ons land, heeft ook een tijdschrift. Hij maakt 'PRIëM' op de computer voor zeven abonnees en dat vindt hij genoeg. Hij stopte met mail-art en biedt nu z'n complete archief te koop aan. Belangstellenden wenden zich tot XCL Francke, Hoofd straat 60, 9915 PE 't Zandt. Kees reisde met z'n project 'The Workers 56

Ballustrada | 1998 | | pagina 58