Kees Francke en Joseph W. Huber in Zierikzee (1997). Paradise' in een grote koffer naar Warschau, Krakow, Berlijn en andere steden, waar hij zijn project exposeerde. Hij werd moe van steeds meer van hetzelfde en de val van de muur viel ongeveer samen met het eind van zijn postkunstperiode. Sinds begin jaren zeventig al kent hij Joseph W. Huber en samen waren ze in Zierikzee voor de tentoonstelling van Joseph's fotoserie SCHILDERungen. Joseph is geboren in Halle in de voormalige DDR. Die plaats roept bij postkunstenaars herinneringen op aan Guillermo Deisier, de van oorsprong Chileense graficus en maker van kunstenaarsboeken die enkele jaren geleden overleed. 'JA' antwoordde Joseph ten overstaan van een aula vol middelbare scholieren op de vraag of hij van zijn kunst kon leven. Hij voegde er niet aan toe dat hij door Berlijn fiet send op vaste adressen zijn postkaarten aflevert voor de verkoop en zo (sober) van zijn kunst leeft. Ook Joseph is niet meer actief als mail-artist. Er is zoveel veranderd. Hij loopt nu vrij van oost naar west en net zo vrij, graag, weer terug. De val van het IJzeren Gor dijn trok kennelijk ook minder voor de hand liggende zaken met zich mee. Johan Geluwe, Museum of Museums uit Waregem, vertel de me daarover tijdens een maaltijd in de Heerenkeet bij Flaauwers. Het postcontact met kunstenaars in Oostbloklanden vormde de be langrijkste drijfveer voor Johan's mail-artactiviteiten. Postzendingen werden geopend of kwamen in het geheel niet aan en Johans ver- 57

Ballustrada | 1998 | | pagina 59