BALLUSTRADA OPTIMA FORMA Het plezierige van het schrijven van een column? Het soortelijk gewicht van je woorden is laag. Het gaat om de vaart en de lol. Ik denk dat een mail-artist en een columnist dit gemeen hebben. Ze bevinden zich buiten het officiële speelveld van beeldende kunst en literatuur. Ze vermaken zich aan de zijlijn met hun maniakale en soms oogverblindende gepingel. Ik volg het mail-artgebeuren al een jaar of twaalf. Regelmatig ben ik zo gelukkig om een getransformeerde envelop in de bus te krijgen. Alles van waarde is weerloos, oké, maar wat zonder waarde is overtreft alles op het gebied van weerloosheid. Het is dus goed en rechtmatig dat de verpakking bij mail-art een essentieel onderdeel van het werk is. Godfather Ko de Jonge (Kode Jonge), wereldkampioen stempel snijden Jan Verschoore en, prins der vogelaars, Johan Everaers (Ever Arts) doorbreken binnen en buiten onze provincie de pretentieuze sleur waarbinnen het kunstgebeuren zich afspeelt. Onze mail-artists schenken ons een fontein van fonteinen inplaats van een droom van een fontein. (Jan Verschoore kan ook zo een verbeterde Mondriaan voor het Zeeuws Museum schilderen, in plaats van het teruggekeerde afdankertje.) Een nieuw museum in Middelburg, prima, maar dan moet er ook een mail-artmuseum komen met een verdwijnafdeling, waar iedere maand, afhankelijk van de plaats op de verdwijnlijst, een belangwekkend kunstwerk ontvoerd wordt. Een huurwoning, inclusief banenpooler, volstaat als huisvesting. Het eerder genoemd driemanschap zal toezicht houden. Ik heb vannacht gedroomd van de Vleeshal. Van directeur Lex ter Braak mocht ik een installatie inrichten. Ik bestelde meteen 5

Ballustrada | 1998 | | pagina 7