'wavet'; totdat Zij mij doet verstijven. Zij gebaart 2-1, steekt haar duim omhoog en maakt het 'Schluss-gebaar' door haar handen plat en horizontaal repeterend te kruisen. Kan ik hier uit opmaken dat de wedstrijd afgelopen is, en de eindstand 2-1 is in het voordeel van Oranje? Nederland door naar de halve finale, vragen mijn ogen, mijn oren mijn hele lijf. Zij knikt heftig bevestigend. Ik prijs haar inzet. Wij danken de Heere voor het verzachten van onze dagelijkse Nood druft, en ik ren naar de keuken ter verificatie van het gerucht dat minutenlang als een onheilspellend fantoom met klamme tentakels langs onze wangen heeft gestreeld, 't Is waar! Met toegeknepen bil len en ingehouden pas, maar toch zo snel mogelijk, wanstalt ik naar buiten om 'Ja!' uit te schreeuwen, "Ja!", en bal mijn vuist naar de satellieten, naar mijn broer in Melbourne, naar een ieder die mij niet horen kan. Vreugde schokt uit mijn lichaam en kleurt de hele santenkraam oogverblindend Oranje. Tegen iedereen verhaal ik van mijn onschuldige blijdschap in de wetenschap dat ik deze met niemand delen kan. Oh Blijdschap schep uwe gestalte, opdat ik U omhelzen kan! Ik ben een kuddedier, bijt zwager B. mij toe. Men had mij hier hoger staan, meer karakter persoonlijkheid. De avond die volgt breng ik door in een hinderlijke roes van helder heid. Van binnen gloei ik onverminderd van opwinding. Ik neem mij voor te genieten wat er te genieten valt, en richt mijn aandacht op wat komen gaat. Voordrachten en sketches, liedjes en huides dwingen salvo's applaus af. Mijn vrouw giechelt wat van wijn en Amaretto. De kinderen willen naar huis en Pappa neemt zich heilig voor de halve finale ongedwongen te ondergaan. Wanneer wij 's avonds tegen middernacht Westdorpe binnenrijden heerst daar Kermis, zwanger van Voetbaleuforie. Twaalf maal slaat de kerktoren. II. Ontwaakt! dat ben ik, ik kijk uit mijn slaapkamerraam en overzie het pittoreske panorama van rood-oranje dakpannen, populieren deinend in de wind slordig met specie aangesmeerde schouwtjes een pony tot schofthoogte in ochtendnevel gehuld, met op de achtergrond de kerktoren, fier en spits, die de dinsdagochtend 7 juli met acht klokslagen aankondigt, 't Is zover Brazil! 21

Ballustrada | 1999 | | pagina 21