BALLUSTRADA OPTIMA FORMA Ik kan er natuurlijk niet omheen: einde van een eeuw, einde van een millennium. De volgende eeuw zal ik niet overleven, daarom heb ik een beetje de pest aan de 21ste eeuw. Evolutionair gezien is er niets aan de hand. De mensheid marcheert op. Een machtige stam op weg naar de heerschappij over ons melkwegstelsel. Of zoiets. Sluit mijn ontwikkelingsvisie (deels) aan bij het beleid van uw instelling en dan denk ik met name aan: community arts, De Nieuwe Generatie, stimuleren van het productieklimaat, cultureel ondernemerschap, internationalisering? De Ontdekking van het Zuiden komt eraan, maar dan moeten we ons wel als een coherente culturele entiteit profileren. (Met dank aan de convenantspartners.) De laatste zinnen heb ik uit een schrijven van de Provinciale overheid gemolken. Iedereen is dus gewaarschuwd. Genoeg SF. Laat ik ophouden over het nieuwe millennium en op het vertrouwde micro-niveau verder gaan. Dit is de veertigste column die ik schrijf. Als ik in dit tempo doorga ben ik een oude man bij nummer tachtig. Heeft u het Gele Boekje al in bezit. En gezien dat het Zeeuwse boekenweekgeschenk er heel wat fraaier uitziet dan het landelijke. Er bestaat in Zeeland ook een periodiek die Leskimo heet. Een tijdschrift zonder vaste oplage, zonder vast werkgebied of verschijningsdata. De enige constante is de doelgroep en die bestaat uit vijf personen. Het blad is eigenlijk een tegenhanger van Big Brother waar het hele volk naar kon loeren. Onlangs werd de oplage tot duizelingwekkende hoogte opgeschroefd: 17 exemplaren, waarvan ik er een in mijn bezit heb. Nee, verder zeg ik er niks over. Ook kreeg ik vandaag een boek van elf bladzijden en evenzoveel zinnen in handen. Daarover later meer. 5

Ballustrada | 1999 | | pagina 5