had hij zijn abonnement opgezegd, hoewel er een hardnekkig ge rucht ging dat hij regelmatig oude exemplaren bij de buurvrouw uit het vuilnisvat viste. Nadat die daar een einde aan had gemaakt door de gelezen kranten voortaan binnenshuis op te slaan, werden er naar verluidt soms nachtelijke raids uitgevoerd op het konijnenhok ach terin de tuin, waarbij flapoor van zijn ondergescheten Eilandkoerier werd beroofd. Overigens leken dit soort praktijken schering en inslag te zijn in deze contreien, want op kantoor had ik meer dan eens moeten constateren dat Moerbeij mijn papierbak had doorzocht en reeds weggegooide stukken weer in de bak 'onverwerkt' had gedepo neerd. De hele kwestie tussen de Eilandkoerier en Melis liet ik verder on gemoeid tijdens het interview, al kon ik het niet laten om af en toe steelse blikken op de tuin van de buren te werpen, waar het konijnenhok nog juist zichtbaar was. Met de voorbereidingen tot het nemen van de foto na het gesprek keerde de spanning in het vertrek onmiddellijk weer terug. Melis stond er op om dit keer met zijn tuba in de krant te komen, zodat iedere lezer van de Eilandkoerier zou kun nen zien dat het blad er twee jaar terug deerlijk naast had gezeten. Om de grote, rood aangelopen man met het instrument op de foto te kunnen krijgen, was ik genoodzaakt een aantal passen achteruit te doen. Terwijl ik door de lens keek en probeerde scherp te stellen op Melis' vollemaansgezicht en niet op zijn enorme bierbuik, werd ik mij ervan bewust dat ik op of in iets zachts stond. Luidkeels jankend schoot een hondje onder mijn voet vandaan, on derwijl de vloerbedekking bevuilend. Melis slaakte een enorme vloek en haalde tevergeefs met zijn klomp uit naar het beestje, waardoor hij zijn evenwicht verloor en achterwaarts tegen de vitrinekast met Excelsior-bokalen donderde. Op het in stukken vallen van de wisselbeker van het jaarlijkse muziekconcours van Steenbergen volgde een ongemakkelijke stilte, slechts onderbroken door het verwijderde gepiep van het hondje. Grommend aanvaardde Melis mijn uitgestoken hand, zodat hij weer met beide benen op de grond kwam. Het was duidelijk dat dit voor val geen verbetering in zijn relaties met de pers betekende. Met een gemompeld "ik stuur de rekening wel naar Moerbeij" ging de dorps vete een nieuw hoofdstuk in. Juist voor het debacle met het hondje had ik nog kans gezien een foto te schieten. Daarmee moest de Eilandkoerier het maar doen, be- 45

Ballustrada | 2000 | | pagina 45