is wellicht de bekendste, maar ook in het werk van Jack Vance en Gene Wolfe zijn invloeden van Peake aanwezig. Na zijn dood groeit Peake echter uit tot een cultfiguur. De hitsingel The Drowning Man van The Cure zou op Gormenghast zijn geïnspireerd en Roger Tay lor, drummer van de popgroep Queen, gebruikt in ieder geval één tekst van Peake, die hij als schilder en schrijver zeer bewondert. In 1975 wordt er een Mervyn Peake Society opgericht, die zich nog altijd wijdt aan Peake's leven en werk en sinds 1988 twee keer per jaar de Peake Studies uitgeeft. De BBC maakte een documentaire over hem, de Duitse componist Irmin Schmidt schreef een opera op basis van Gormenghast. Na zijn dood werden Peake's boeken opnieuw uitgegeven, waaronder ook teksten uit zijn nalatenschap, en tot op de dag van vandaag zijn de Gormenghast-boeken in druk. De vertaling van de Gormenghast-boeken is niet alleen een ver rijking van de fantasy in het Nederlands, maar van de gehele in het Nederlands gepubliceerde literatuur. En nu maar hopen dat het niet tussen de wal van de literatuur en het schip van de fantasy wordt vermorzeld. Boeken over Peake: A World Away: A Memoir of Mervyn Peake door zijn weduwe Maeve Gilmour (1970), Mervyn Peake door John Watney (1976), Mervyn Peake: A Biographical and Critical Exploration door John W. Batchelor (1979), Mervyn Peake: A Personal Memoir door Gordon Smith (1985), Mervyn Peake: The Evolution of a Dark Romantic door Tanya J. Gardiner-Scott (1989). Adres Mervyn Peake Society: 2 Mount Park Road, Ealing, London W 52RP Internet-adres: unil.ch/angl/docs/peake-st/ 53

Ballustrada | 2000 | | pagina 53