Meneer Ter Horst woont hier niet meer George ter Horst Het is het begin van de middag. Een man zit half aangekleed in de koude keuken aan een tafel. Achter hem op het aanrecht staan stapels vuile borden met etensresten en sigarettenpeukjes. Met be stek, pannen, in elkaar gestapelde glazen en vuile kopjes halfvol oude koffie. Z'n gezicht is wat gezwollen en uitdrukkingsloos. Z'n ogen staren wezenloos in de ruimte. We moeten wel aannemen dat hij een flinke kater heeft. Er wordt gebeld beneden. De man blijft zitten. Door het keukenraam valt een vaal licht naar binnen. Een soort licht waar steden van worden gebouwd die na korte tijd uiteenvallen van verveling. Uit eenvallen bij gebrek aan mythologie. Een licht zo grauw als de gelaatskleur van de man aan tafel. Er vliegt een bromvlieg door de keuken heen en weer met een metalig blauwgroene kleur die het ge luid van een klein reclamevliegtuigje voortbrengt. Even later wordt er opnieuw gebeld. Nu staat hij moeizaam, wat kreunend op, loopt dan door een gangetje naar de trap. Het is een steile trap die dicht achter de voordeur eindigt. Bovenaan de trap aarzelt hij, blijft dan staan. Beneden kleppert de brievenbus. "Meneer Ter Horst..., doet u eens open alstublieft. Ik weet dat u daar bent." Stilte. De man boven aan de trap blijft roerloos staan. "Kom meneer Ter Horst..., weest u toch verstandig. Doet u de deur eens even open." Stilte weer. Dan klinkt er een licht geruis van achter de voordeur. De man neemt kennelijk een andere houding aan of gaat overeind staan. Er wordt weer gebeld en even later kleppert de brievenbus ook weer. "Meneer Ter Horst..., ik weet dat u daar bent. Doet u open alstu blieft. Het is in uw eigen belang. Ik ben van de gezondheidspolitie. U heeft weer gedronken vannacht. Het is echt beter dat we even praten samen. Het is beter voor ons allemaal." "Gaat u weg alstublieft. Meneer Ter Horst woont hier niet meer." "Aah... meneer Ter Horst. U bent daar toch!" "Nee..., nee. Hij is verhuisd... een week geleden. Ik woon hier nog maar net." "Als U meneer Ter Horst niet bent... waarom komt u dan de trap niet af? Waarom doet u de deur niet open?" 20

Ballustrada | 2000 | | pagina 20