"Eh, kent u de heer Kuipers, Jan J.B. Kuipers?" "Natuurlijk," zei Siebe. "Dat is mijn auteur. Een uitermate kundig man." Het was even stil. "Kunt u naar Zeeland komen? Vandaag nog?" vroeg Fee toen. "Er dient hier, eh, een intern onderzoekje plaats te vinden waarvoor u de geschikte, eh, lijkt, nietwaar?" Siebe regi streerde een ietwat versnelde ademtocht aan de andere zijde. "Tja. Mijn vaste tariev'n "Ach!' riep Fup Fee bijna frivool. "Komen we wel uit! Ik heb nog wel een potje voor zulke dingen. Publieke omroep, nietwaar!" "Over uiterlijk zes uur kan ik bij u zijn. Reiskost'n worden natuurlijk ook vergoed?" "Geen punt! Desnoods kopen we een microfoontje minder," grapte Fee. "Poseren? Under cover als mien eig'n auteur als het ware?" Hoofd schuddend greep Siebe Edens zijn glas en nam nog maar een flinke hap van zijn bier. De heer Fee, over wiens wat bolle en daardoor nog jongensachtige toet nu en dan een lichte tic snelde, waarna de directeur steevast zijn blik van links naar rechts en weer terug liet schieten, knipte met zijn vingers. De kastelein van de Teerpot, een schemerig etablissement ergens onder de Vlissingse boulevard waar de tijd dertig jaar leek te hebben stilgestaan, snelde toe met meer bier en twee jonge jenever tjes. "Kuipers zelf is natuurlijk akkoord," zei Fee snel. "Beetje afgekocht - die scribentjes zijn blij met elke stuiver. U hoeft hooguit een uur voor hem in te vallen, meneer Edens, daarna een rapportje schrijven over uw bevindingen waarmee ik dan weer intern aan de slag kan, snappu? U weet wel, collega's onder elkaar, de sterke onderlinge kwaliteitstoetsing in het omroepwereldje, de geheel eigen mores van de journalistiek..." "Ik moet dus een rapportje fabriceer'n waarmee u een medewerker onderuit kunt haal'n. Is het dan zo'n guerilla bij jullie? Jullie kunt mekaars bloed dus wel zuip'n bij de ZOO?" "Al jaren en jaren, je moest godverdomme eens weten," schoot Fup Fee bitter uit. De haastig ingenomen bieren en genevers wakkerden kennelijk wél diens neiging tot vertrouwelijkheid aan, maar brach ten de tic vooralsnog niet tot bedaren. Deze leek zelfs heviger geworden. 15

Ballustrada | 2001 | | pagina 15