BALLUSTRADA OPTIMA FORMA Reinaert duikt op aan het hof van koningin Kraakbeen en haar opperlakei Paarsveer. Niet voor zijn plezier natuurlijk. Hij moet een paar beschuldigingen ontzenuwen. Zo zou hij onvoorzichtig zijn omgesprongen met vuurwerk, met kerstversiering en met voetbaltransfers. Hij zou een moskee van de Hollandse Taliban beseeked hebben, een zeldzame vogel gegrepen (de grote grijze snip) en een eerzame vrouw (X. Hollander) verkracht. Ook collecteerde hij voor slachtoffers van zinloze liefde en ging met de opbrengst naar de hoeren. Hij richtte een band op - de Haiderroosjes - en een vakbond voor academisch geschoolde pedofielen. Hij ging naar de beurs met aandelen Fresh Air en fraudeerde met voorkennis. Hij smokkelde heroïne in een doodskist en zweeg hierover als het graf. Hij verkleedde zich met carnaval als orthodoxe jood en stal uit een la van de Anne Frank Stichting. Hij liet zijn neef Ysingrijn overkomen uit Rusland en dumpte hem in Zeeuwsch-Vlaanderen. Hij organiseerde met moeite een minuut stilte in de buurt van Schiphol voor aidsslachtoffers en boekte daarna een vlucht naar Zuid-Afrika. Hij zorgde voor verse tieten op de buis en noemde zich relatieman. Hij zou in programma's hebben gehandeld van de penozezender SBS 6. Hij bezong de lof van multikul en handelde in Chinezen. Hij verkocht alle bezittingen van het volk en noemde dat privatiseren. Deze en nog een paar aantijgingen kan Reinaert verwachten. De kans is groot dat hij zijn ballen er weer heelhuids uit draait. Bezorgde hij immers koningin Kraakbeen niet een schoondochter: de mooie Vulva-Maxima. Volgens welingelichte kringen kan hij zelfs binnenkort rekenen op een officieel ambt: het burgemeesterschap van Hulst. MINOR - deselfde die Optima Forma maecte 6

Ballustrada | 2001 | | pagina 6