Voorwoord Het winternummer van de vijftiende jaargang van Ballustrada ligt voor u. Zonder de steun van een uitgeverij verschijnt het blad nu al vijftien jaar. En het houdt maar niet op. In dit nummer wat meer aandacht dan normaal voor Amerikamaar dat had u al aan de omslag gezien. Cees Maas, Theo Raats en Jan Kuipers deden de States aan. Maas verbaast zich over de transparante geest van de gemiddelde Amerikaan en Kuipers laat zijn indrukken op de trampoline van zijn intellect alle kanten uit springen. En Raats? Raats deed aan sport en zorgde voor een volle tank. U kunt ook genieten van de laconieke Amerikaanse gedichten van Patty Scholten, die in 2002 gebundeld worden. Van de kinderboeken schrijver Henk van Kerkwijk treft u ook een Amerikaans gedicht. Onze Agent in het Sticht, SF-schrijver en dichter Paul van Leeuwen kamp, schreef wegens het vijftienjarig jubileum een stuk over Ballu strada zelf, en stelde het tijdschrift en zijn medewerkers nietsont ziend aan de kaak. Dat mag ééns in de vijftien jaar wel eens. Als verrassing is een poëzie-affiche bijgevoegd van André van der Veeke met de titel grenswolf. Het gedicht werd geschreven naar aan leiding van de kortstondige terugkeer van de wolf in ons land. In januari van het volgend jaar krijgt u al het eerstvolgende dubbel nummer van Ballustrada in de bus. Het betreft een jubileumbundel met topografische gedichten. Weet u nog: Zeeuws Licht, Licht Zeeuws en straks Zeeuws Dicht. Het boek wordt gepresenteerd op de lande lijke poëziedag in de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg. Red. 3

Ballustrada | 2001 | | pagina 3