bedrijven ter wereld voortdurend reorganiseren, zo zal ook het door mij zo zelden bezochte Muziekcentrum wel aan verandering onder hevig zijn. Toch loop ik wat chagrijnig mompelend verder Hoog Catharijnen in, Alice op enkele meters achterstand in mijn kielzog. En ja hoor, daar is de hoofdingang en de drukte, daar schiet het veel sneller op. Eenmaal binnen eerst het gratis verzamelbundeltje bemachtigen, want binnen is binnen. Dan naar de garderobe, waar het inmiddels al bijna rustig is. Vervolgens meteen de zaal in. Het licht is gedoofd en de poëzie klinkt al, niet Mark Boog maar Ramsey Nasr. Er hangen tegenwoordig grote beeldschermen, waardoor de poëet ook vanuit ongunstige posities goed te zien is. Nasr lijkt aarzelender te lezen dan toen hij op Poetry International werk van J.H. Leopold voordroeg. Blijkbaar brengt het eigen woord meer twijfel. De onrust zit nog steeds in mijn lichaam en mijn gedachten en ik kan me maar moei lijk concentreren op wat hij zegt. Het geluid van zijn stem en het ritme van zijn zinnen roepen wel een vaag gevoel van sympathie op. Hij besluit met een afkeurende opmerking over de strijd over goede en slechte poëzie: we kunnen ons beter druk maken over andere, meer bloedige meningsverschillen. Een statement dat met applaus wordt beloond. Daarna verkennen we het terrein, zoals je na aankomst op een vakantieadres de omgeving verkent. De brede gang cirkelt met zijn zitjes, boekenstands en barretjes om de ronde zaal heen. Hier kun je blijven lopen zonder ooit aan te komen. Eerst halen we fiches, meteen naast de algemene informatiebalie, waar ik een paar jaar eerder Miriam van Hee hoorde vragen waar de dichters waren. Dat vond ik toen wel grappig. Daarna drinken we koffie en slenteren vervolgens langs de boekenstands. Broese staat er, de grootste boekhandel in Utrecht. Kleine uitgeverijtjes etaleren mooi uitgevoerde boekjes. Ik tref er een bundel aan van Thom Schrijer en neem mij voor deze later op de avond te kopen, als ik dan nog voldoende geld over heb. Iemand geeft mij een rode ansicht kaart met de tekst 'Goede Smaken verschillen niet', met aan de andere kant de boodschap dat Pa§ionate voor 15 euro een jaar lang bij mij thuis komt. Even blijf ik staan bij de stand van het tijdschrift Lava en lees wat in de positieve bespreking uit het NRC Handelsblad, waarvan een kopie voor op de tafel is geplakt. Een nummer waarin 12

Ballustrada | 2002 | | pagina 12