JanJ.B. Kuipers (Zaamslag 1953) publiceerde vele boeken en losse bij dragen op het gebied van geschiedenis, archeologie, literatuur, SF, thrillers en jeugdliteratuur. Won SF-prijzen: King Kong Award (1983, 1987) en Millennium Award (1997). Sommige verhalen verschenen in vertaling. Essays, verhalen en poëzie o.a. in Hollands Maandblad, Optima, Spiegel Historiael, De Tweede Ronde. Ook actief als recensent, columnist, co-auteur van onderwijsmethoden. Recente titels: Zee land 1900-2000, Van schandsteen tot straatkapel (met Peter Sijnke). Ter perse: Maritieme geschiedenis van Zeeland. Paul van Leeuwenkamp (1955) publiceerde verhalen, gedichten en essays in verschillende tijdschriften en verzamelbundels. Hij publi ceerde de gedichtenbundels Brede Gebaren (1992) en Als een Huis (1996). De laatste jaren is hij vooral bezig met ICT en zijn dochters. In de tijd die overblijft schrijft hij vooral literatuurrecensies en korte essays over SF en fantasy, maar ook over informatietechnologie, voor VLABIN-VBC, in het tijdschrift Leesidee en op internet. Tevens treedt hij op als dichter. Cees Maas (1954) is journalist. Hij won in 1988 de landelijke pers prijs van de Bond Heemschut met een reportage over de stilte. Naast zijn journalistieke werk publiceert hij verhalen en poëzie, bedenkt en ontwerpt websites. Een boek over Zeeuwse emigratie naar Michigan verscheen in 1998. Enkele van zijn gedichten over sport werden opgenomen in de bloemlezing Langzaam juichen (1999). Cees Maas stelde onlangs een bundel over Domburg samen. Hij is ook actief als columnist. Noemt zich als beheerser van het Neder lands en het Zeeuws tweetalig. B. Mous schrijft poëzie. Fred Penninga (Amsterdam 1945) runt in het Utrechtse de uitgeverij TULIP, 'Tekst Uitleg, literaire publicaties', is voorzitter van Taai podium en presenteert literaire manifestaties. Hij publiceerde twee romans en meerdere gedichtenbundels. In 1993 won hij de Powe- zeist-Prijs, in 1996 werd hij derde bij de SNS-bank Literatuurprijs, de hoogste beoordeling voor poëzie in dat jaar. 5

Ballustrada | 2002 | | pagina 5