BALLUSTRADA OPTIMA FORMA 2 En toen kwam F. - pamflettist, libertijn, columnist - in actie. Geen enkel ontzag had hij voor Paars, of het nu links of rechts gedraaid was. Hij stak de draak met de gevoeligheden van de Linkse Kerk. Op de eerste plaats moesten de PvdA (Gaat het een beetje, meneer Melkert?) en Groen Links (de club die zo heroïsch het karretje van Singh Varma had voortgeduwd) het ontgelden. Ook de moslims ontliepen hun verbale bestraffing niet (Lege handen en ook nog die Koran). Belangrijke aanvalsdoelen waren ook: het multiculturalisme, de bureaucratie, de harteloos toegepaste schaalvergroting en dientengevolge de vervreemding in de samenleving. Eindelijk vloog het deksel van de paarse sudderpan en de al jaren pruttelende consensus-brei kookte over. De finale discussie kon beginnen. Moesten we onze grote steden weggeven aan immigranten of mochten we zelf ook nog een paar stadswijken behouden? Rotterdam ging om. Het land volgde, maar op de dag van de meest opzienbarende verkiezingsprognose maakte milieu-activist V.d.G. op een niet erg milieuvriendelijke maar wel doeltreffende wijze een einde aan F.'s leven. Een dikke deken van rouw rolde zich vanuit Rotterdam over de stadsgrenzen. Niemand ontkwam eraan. Iedereen moest het dode lichaam van F. een tijdje dragen. Een linkse hand heeft F. vermoord. Een gek, concludeerde men gemakshalve. Bepaald komisch was de reactie van veel 'weldenkende' vaderlanders: gelukkig is de moordenaar een blanke en geen allochtoon. En ze keken er verheugd bij alsof het om een groot geluk bij een klein ongeluk ging. De kruimelgroepen van links hebben overigens niks van het drama geleerd. Zij demonstreren alweer met ijdele kosmopolitische leuzen. Hun enige bedoeling is om de maatschappelijke discussie over het immigratievraagstuk in de kiem te smoren. Lees de krant van Nederland Bekent Kleur er maar op na. Die pleit alweer voor de uitverkoop van Nederland aan immigranten. En naar ik vrees zullen de grotere linkse partijen hun gedateerde internationalisme binnenkort ook weer uitdragen. Die doen maar al 9

Ballustrada | 2002 | | pagina 9