Thema Kees Francke Biografische gegevens Kees Francke johan Everaers Beeldend kunstenaar en dichter Kees Francke is geboren Den Haag in 1952. In 1956 verhuisde hij naar Rotterdam, waar hij woonde en werkte tot 1993. In 1975 behaalde hij zijn diploma aan de Rotter damse Kunstacademie. Al tijdens zijn academietijd legde hij vele contacten met buitenlandse collegae in het mailart-netwerk. Francke organiseerde mailart-tentoonstellingen in Nederland, de Verenigde Staten, Australië en Japan. Zijn bekendste project, The Workers Para dise, een reizende tentoonstelling, toonde hij in 1986 in de DDR en Polen, België en Nederland. In de Verenigde Staten en Australië had hij enkele jaren eerder de Third Armpit Show laten zien. Naast mailart maakte hij achtereenvolgens schilderijen, houtreliëfs, volledig drie dimensionale installaties en computergrafiek. In 1993 stopte hij met zijn mailart-activiteiten en in datzelfde jaar verhuisde Kees Francke naar Groningen nadat hij tevergeefs een woning had gezocht in Zeeuws-Vlaanderen. Tussen 1994 en 2000 verscheen zijn tijdschrift Priem met computer grafiek en zijn gedichten uit de cyclus West Mongoolse Gezangen, en werkte hij aan 'Meerlagig', een serie van meer dan 300 acrylschilde- rijen op papier, naar ontwerpen gegenereerd met een door hemzelf geschreven computerprogramma. Na Drieborg, 't Zand en Nieuweschans vestigde Kees zich in 2000 alsnog in Zeeuws-Vlaanderen. In Aardenburg werkte hij aan Pagus Fiandrensis, een virtuele beeldenroute door het grensgebied van Bel gië en Zeeuws-Vlaanderen en startte hij tegelijkertijd de publicatie van Zeeuwsche Haaikoeien. In juni 2002 overleed Kees Francke aan een hartstilstand, enkele dagen voordat hij in Aardenburg zou debuteren als declamator van zijn eigen gedichten. Vrienden van Francke zullen in 2003 een eerbetoon verzorgen door middel van tentoonstellingen van zijn werk in Eeklo, Sluis en Zierik- zee. Tentoonstellingen (een selectie): 1988 Galerie De Brieder, Rotterdam 1989 Galerie Galerij, Zierikzee 1991 Galerie N, Rotterdam 1996 Staatliches Museum Schwerin, Duitsland 2001 Trechter 5, Goes De Media, Eeklo België 11

Ballustrada | 2002 | | pagina 11