Kijk Danny aan. Ik denk aan artikels die ik heb geschreven over zinloos geweld, waarin ik mensen aanspoor in te grijpen bij onge regeldheden. Bah!, zelf zou ik het niet wagen, of gewoonweg mijn gezellig avondje niet laten verstoren door mij een bloedneus te laten slaan, of erger misschien dat ik hier anders reageer? ook jij Pershoer. Ik zie dat je terugdeinst voor de verantwoording in te grijpen maar hier doe je dat welgaat vanzelf. Je bent nooit alleen en je staat volstrekt in je recht jouw Maison d'Art te bescher men tegen indringers. Mocht niets baten dan komt Madam I. naar beneden daar heb je ze. Ze komt voor jou. Wat is je naam, dan stel ik je voor." Kijk niet achterom. Ben benieuwd of ik word aangesproken door Madam I. Weet wel hoe ik me ga voorstellen hoe ik deze zaak zal verdedigen tegen indringers en dat ik een groot artikel ga schrijven over dit etablissement. In de Zaterdagbij lage, integraal. Al moet het me mijn baan kosten. Madam I. tikt mij niet op mijn schouder. Probeer haar positie te pei len met mijn Oren. Nu breekt de maalstroom open. Op de achter grond siddert het doek Blauw en Wit. De verslaggever dient zich aan. 't Is klaar voor vandaag. Danny verzacht mijn luciditeit door een borrel te trakteren. Madam I. hoor ik achter mij praten met een dame die juist een tweetal foto's heeft aangeschaft. Gina zit op schoot bij Serena. Zij giechelen in een rustig hoekje. Virago houdt de deur voor mij open. Ledig mijn glas en tracht ongezien te vluchten. Wanneer ik Virago passeer hoor ik madam I. Danny toespreken: "Hij komt morgen na twaalven afrekenen. Wat staat er boven zijn bon?" "Pershoer, madam I." en floep de koude binnen. Ontdaan en dolgelukkig. Morgen weer! Mei 2002, Westdorpe 39

Ballustrada | 2002 | | pagina 39