Zeeuws Tijdschrift en de bloemlezing Zee Land (1999). Van der Veeke is tevens co-auteur van enkele onderwijsmethoden. Hans Verhagen (Vlissingen 3-3-1939) woont in Amsterdam. In mei 2003 verschijnt Eeuwige Vlam, Verzamelde gedichten (Nijgh Van Ditmar) De cyclus Citadel, waaruit vijf gedichten in dit nummer van Ballustrada (er verschijnen vijf andere in de Revisor), komt een maand of twee voor die publicatie als plaquette uit. Ook zal een boek over Verhagen verschijnen, met zijn biografie en artikelen over zijn poëzie (door Hans Sleutelaar), zijn beeldende kunst (door Jan Mulder) en zijn televisiewerk (door Jan Blokker), alsmede een portret van Martin Bril. Er hoort een CD bij, waarop een door Wim Noordhoek samen te stellen selectie uit Verhagens (muzikale) composities, door hemzelf uitgevoerd. Ook komt een DVD uit met een selectie uit Verhagens televisiewerk. In mei '03 staan een tentoonstelling over hem en één van hem (met min of meer recent beeldend werk) gepland, beide in het Letterkundig Museum in Den Haag. Jan Verschoore is beeldend kunstenaar en mail-artist. Bekendheid in recente jaren verwierven onder andere zijn 'blokkenproject' en zijn portret-'stamps'. Lou Vleugelhof (L.P. de Jonge; 1925) publiceerde behalve enkele romans o.a. de dichtbundels Zeven manieren van zwemmen, Mijn an tieke vrienden, Beeldentuin en Verloop van stilte. Werkte onder andere mee aan De Tweede Ronde. De laatste jaren schreef Vleugelhof ook over zijn Zeeuwse jeugdherinneringen en poëzie in het Zeeuws. Aan Ballustrada leverde hij een reeks essays over Zeeuwse dichters. Bij dragen over Zeeuwse dichters aan de Provinciale Zeeuwse Courant werden gebundeld in Zee Land, geschenk voor de Week van het Zeeuwse boek 1999. Voor de PZC maakte Vleugelhof nadien de reeks Zeeuwse strofen, waarin dichters één gedicht toelichtten. 7

Ballustrada | 2002 | | pagina 7