Medewerkers aan dit nummer Moniza Alvi (1954) werd geboren te Lahore in Pakistan. Toen zij enkele maanden oud was verhuisden haar ouders naar Engeland. In 1991 won zij de Poetry Business Competition; in 1993 verscheen haar eerste gedichtenbundel 77je Country At My Shoulder, genomi neerd voor de T.S. Eliot Prize. Vervolgens verschenen A Bowl of Warm Air (1996), Carrying my Wife (2000) en Souls (2003). Onlangs werd Alvi bekroond met de Cholmondeley Literature Award 2002. In april 2003 verscheen een selectie uit haar werk in een Nederlandse vertaling van Kees Klok bij Wagner Sc Van Santen: Het land aan mijn schouder. Yorgos Dalman (1973) woont in 's-Hertogenbosch. Publiceerde eer der in o.a. De Revisor, Passionate, Lava, Schoon Schip, Brabant Literair, De Brakke Hond en Ballustrada. Is 's werelds eerste nareist met een minderwaardigheidscomplex. Robert de Haan (Dordrecht 1946) is dichter en beeldhouwer. Wegens een geleidelijk tot blindheid leidende oogkwaal moest hij zijn werk als creatief therapeut en het schilderen opgeven. Het laatste vond een substituut in het veelal visuele karakter van De Haans poëzie, die overigens meestal van klassieke vorm is. Onlangs verscheen in eigen beheer de bundel Zeeuwse dageraad. Ko de Jonge (1945) is betrokken bij diverse activiteiten op het gebied van de beeldende kunst, van tekeningen tot objecten en installaties. Veel werk vindt plaats in de wereld van mail-art. Hij is initiator en beheerder van het 'ART=START+'archief, een verzameling boekwerk jes met actuele kunst. Recent werk: het project HEEN&WEER& WEER/HEEN op de PSD-boot Prins Johan Friso en als fotoinstallatie in de Willem3 te Vlissingen. Hij ontwerpt sinds jaren de omslagen van Ballustrada. Henk van Kerkwijk (1940) is prozaïst en dichter, en werkte als radio medewerker. Schreef ook televisiestukken, hoorspelen en tal van jeugdboeken met een fantasierijke aanpak. Zijn eerste jeugdboek Komplot op volle zee (1969) werd bekroond, evenals zijn eerdere pro za voor volwassenen De stervende dode (1965) en Geweer met terugslag (1969). Een boek over Noorse mythen voor kinderen beleefde ver- 4

Ballustrada | 2003 | | pagina 4