schillende drukken. Van Kerkwijk woont beurtelings in Nederland en Ierland. Kees Klok studeerde contemporaine geschiedenis aan de Rijksuniver siteit Utrecht. Hij publiceerde, naast artikelen in historische tijd schriften, poëzie, proza en vertalingen uit het Engels en Nieuwgrieks in o.a. Ballustrada, De tweede ronde, Kreatief en Kruispunt. Redacteur van Kruispunt Internationaal, poëzie uit zestien windstreken (Juni 2001). In 1999 verscheen zijn vijfde dichtbundel onder de titel Aan de Merwede. Zie ook bij Moniza Alvi. Marcel Koopman (Amsterdam 1952) verleende medewerking aan tal loze tijdschriften en anthologieën. Relevante publicaties: Binnenzee buitengaats (De Harmonie, Amsterdam 1981), Drijfveren (De Harmo nie, Amsterdam 1983); Op het nachtslot (De Harmonie, Amsterdam, 1985); Het handenlied (De Harmonie, Amsterdam 1989). Irrelevante publicaties: Fuzz acid and flowers (Borderline, Glasgow 1993 en inter netversie Delerium, London 2001), The tapestry of delights (Border line, Glasgow 1995). Jan J.B. Kuipers (Zaamslag 1953) is schrijver, columnist en essayist. Publiceerde ca. 30 boeken en honderden bijdragen over geschiede nis, archeologie, letteren, SF, thrillers en jeugdliteratuur. Prijzen: King Kong Award (1983, 1987), Millennium Award (1997). Essays, ver halen en poëzie o.a. in Hollands Maandblad, Optima, Spiegel Historiael, De Tweede Ronde; vertaald werk in bloemlezingen als An der Grenze (1989). Recensent en co-auteur van geschiedenismethoden. Titels in 2002: Maritieme geschiedenis van Zeeland (2002), Waar ben je, Rozel A?, Van obelisk tot oorlogsgraf (met Peter Sijnke), Echo's van het water (met Cees Maas). Meer informatie: www.people.zeelandnet.nl/jjbkuipers Ef Leonard liep eind jaren zestig al tegen de vijftig, toen van zijn hand twee bundels SF- en Fantasyverhalen verschenen bij Bruna. Met één van de verhalen won hij een door NOS en BRT uitgeschre ven verhalenwedstrijd. In 1975 publiceerde De Standaard zijn roman Op lemen voeten, in 1992 De Beuk de gedichtenbundel Haar hand ver licht de angst en in 2000 Servo de verhalenbundel Doden hebben geen verdriet. Momenteel is Leonard bezig met zijn memoires als Enge landvaarder en Irenesoldaat. 5

Ballustrada | 2003 | | pagina 5