Theo Raats ('s-Gravezande 1947) schrijft korte verhalen met een licht - soms hevig - absurde inslag, vaak met autobiografische en Zeeuwse elementen; voorts poëzie. Raats is redacteur van Ballustrada en Nehalennia, en is in Nederlandse literaire kringen geducht om het lospeuteren van bijdragen voor o.a. de bundels Zeeuws Licht (1992), Licht Zeeuws (1996) en Zeeuws Dicht (2002) Raats' gedicht 'Domburg' wordt uitgangspunt van een film op basis van Zeeuwse gedichten (première Film by the Sea 2003). Stella Timonidou studeerde Engelse en Griekse taal- en letterkunde aan de Aristotelesuniversiteit (Thessaloniki). Publiceerde artikelen over taalkunde en onderwijs in Griekse en Nederlandse tijdschriften. Gedichten en vertalingen uit het Nieuwgrieks verschenen in Kruis punt, De Tweede Ronde, Ballustrada en Maatstaf. Ook publiceerde zij vertalingen vanuit het Nederlands en Engels naar het Nieuwgrieks. In maart jl. verschenen vertalingen van gedichten van Moniza Alvi in het tijdschrift Endefktirio (Thessaloniki). Dit jaar verschijnt haar vertaling van Twee Vrouwen van Mulisch bij uitgeverij Kastaniotis in Athene. André van der Veeke (Rotterdam 1947) is dichter, columnist van Bal lustrada, prozaïst en redacteur van Ballustrada en de Slibreeks. In 1992 verscheen in de laatste reeks ook zijn bundel Het sacrament van de sneeuw. Eerder publiceerde Van der Veeke de herdenkingsgedichten Spaanse aarde onder glazuur. Overig werk van hem verscheen in lite raire tijdschriften als het Hollands Maandblad, in het Zeeuws Tijd schrift en de bloemlezing. 6

Ballustrada | 2003 | | pagina 6