Kleine correspondentie Fernand Auwera Wouter Noordewier Fernand Auwera is een romanschrijver annex recensent uit Antwerpen. Over de ander, Wouter Noordewier, leze u in de medewerkersrubriek elders in dit nummer. Geachte heer Noordewier, Al schreef ik ooit dat 'literatuur het nageltje is waaraan ik mijn leven heb opgehangen', bij poëzie voel ik me altijd op glad ijs. Nooit heb ik een gedicht geschreven, zelfs niet toen ik lang geleden verliefd was. Beste Wouter, Wat zou het leven mooi zijn als nog vele anderen zo positief over mij dachten. Toen ik met griffel moeizaam lettertjes 'tekende' in plaats van ze te schrijven begon ik meteen zinnetjes te bouwen en verhaaltjes te maken - zoals het jongetje naast mij op de schoolbank met lucifer doosjes en stukjes karton zat te knutselen (hij werd een uitstekend meubelmaker) en het jongetje achter mij tegen alle keitjes, propjes en balletjes schopte (hij werd een uitstekende voetballer bij Antwerp FC). Meer is dat niet. Geen ouder, en zeker geen schoolmeester, heeft mij de liefde voor de taal bijgebracht. Ik had asthma, kon dus niet rennen als de anderen, dus ging ik maar zitten lezen, een dik boek over de sociale organisatie van de mierenmaatschappij, de verzamel de werken van Max Brand, etc. Ooit bleek iemand van mij te hebben gezegd: "Ik dacht altijd dat hij een trucker was." Het mooiste compliment dat me ooit te beurt viel. Ik ben namelijk zo gebouwd dat ik op bureau altijd aan mijn vrou welijke collega moest vragen of zij de dop van de fles loskreeg. 29

Ballustrada | 2004 | | pagina 29