Beste Wouter, Als dichters zo vriendelijk waren eikaars bundels te kopen, waren hun publikatieproblemen meteen opgelost. Beste Wouter, De Coninck, omringd door wat hier wel eens de paleiswacht van de Cogels-Osylei (een mooie en dure bel-époquestraat in de Antwerpse voorstad Berchem, waar HdC en vele van zijn vrienden woonden/ wonen) wordt genoemd, had als gelauwerd poweet, ijverig publicist, intelligent criticus, hoofdredacteur van het NWT, inderdaad een uit gesproken machtspositie in de Vlaamse literaire krabbenmand, en hij was dus blijkbaar ook wel eens vooringenomen. Als je met Kristien Hemmerechts bent getrouwd moet je veel worden vergeven. Beste Wouter, Computer-freaks weigeren mijn computer als een PC te beschouwen en spreken van mijn telraampje. Ik wil absoluut jouw diskette lezen en heb twee vrienden die me altijd bij problemen snel hebben ge holpen. Het lijkt onwaarschijnlijk, maar dit is de trieste waarheid: met enkele weken verschil werden ze allebei getroffen door een beroerte. Geestelijk bleven ze gelukkig volkomen intact, maar de ene (Dirk Claus, je zult hem wel van naam kennen, vermits je al in 'Gierek' hebt gepubliceerd) beweegt zich nu vooral in een elektro nische rolstoel voort en de andere (Roger Binnemans, ook ex-uit- gever, en auteur van talrijke boeken over Antwerpen) wankelt op een driepotige kruk verder door het leven. Ik zoek naar een andere depanneur. Het eiland Lesbos bleek een uitstekende vakantiebestemming te zijn. Zon, strand, zee, schaduw, ouzo, retsina en metaxa. Ik heb er on geveer 100 meter vangarm van octopus gegeten. Mankementen als katers zijn me niet onbekend. Toen ik nog klein, mooi en verstandig was, heb ik ervan gedroomd (nadat het beroep van tramconducteur me sterk ontraden was) ooit 30

Ballustrada | 2004 | | pagina 30