Medewerkers Pleuke Boyce is pianiste en schreef een aantal romans over haar Nederlands-Hervormde tuindersmilieu in de 'streek tussen Zeeland en Zuid-Holland' en, eveneens autobiografisch, over de ruige lieden die Canadese dorpjes bevolken. In dit nummer haar eerste proeven van dichtkunst. Johan Everaers (1949) schrijft verhalen en artikelen; hij publiceerde over ornithologische onderwerpen in onder andere Stema en De Levende Natuur. Is mede-auteur van het vogelboek Tussen Haringvliet en Grevelingen. Everaers is verder actief in het mail-artnetwerk onder het pseudoniem Ever Arts. Hij publiceert ook op dit terrein, onder andere in Ballustrada. Op onverwachte tijdstippen verschijnt zijn eenmanstijdschrift Leskimo de Zierykzée. Ko de Jonge (1945) is betrokken bij diverse activiteiten op het gebied van de beeldende kunst, van tekeningen tot objecten en installaties. Veel werk vindt plaats in de wereld van mail-art, waarbinnen hij regelmatig initiatieven neemt voor nieuwe projecten. 'Serie L', een project in samenwerking met Marlies Mulders werd geëxposeerd in de PZC en 'De gedachtengang/GHL'. Het project 'Het plein' is te zien in De Drvkkery te Middelburg en werk in The Bison Caravan in de Watertoren te Oost-Souburg. De Jonge ontwerpt sinds jaren de om slagen van Ballustrada. Jan J.B. Kuipers (Zaamslag 1953) publiceerde zo'n 35 boeken en hon derden bijdragen op het gebied van geschiedenis, archeologie, lette ren, SF, thrillers en jeugdliteratuur. Prijzen: King Kong Award (1983, 1987), Millennium Award (1997). Essays, verhalen en poëzie onder andere in Hollands Maandblad, Optima, Spiegel Historiael, De Tweede Ronde, sommige verhalen in buitenlandse bloemlezingen als An der Grenze (1989). Kuipers is voorts actief als recensent en co-auteur van geschiedenismethoden. Titels in 2003: Die Stadts Nyeuwe Schuere (met onder anderen Peter Sijnke), Kieperten en de toverwolk, Zeemans kunst. Meer informatie: www.people.zeelandnet.nl/jjbkuipers Nelleke Maljaars (Meliskerke 1961) schrijft poëzie en publiceerde onder andere in de bundel Kaaischrift, behorend bij de jaarlijkse kunst- en cultuurroute Middelburg. Een belangrijk thema is het af- 4

Ballustrada | 2004 | | pagina 4