dig, met toewijding en vakmanschap tot stand is gekomen. Distantie en een zekere bedachtzaamheid zijn daarbij onontkoombaar. De oorspronkelijke spontaneïteit van de inspiratie is door de kritische rationele molen gegaan, maar is niet verdwenen in de bewerking van het taalmateriaal. Noot van de redactie Het essay van Lou Vleugelhof over de bundel Reizigers voor alle Richtingen van André van der Veeke is vanwege de omvang in twee delen gesplitst. Het eerste deel treft u op de voorafgaande bladzijden aan. Het behandelt het sleutelgedicht van de bundel en de specifieke vorm van de gedichten (distichon) en de consequentie hiervan voor de inhoud. In de volgende uitgave van Ballustrada zal in deel twee nader worden ingegaan op de strikte inhoud van de poëzie. "Het heel eigen geluid van André van der Veeke kan op tegen dat van de besten." (Yvonne Né in BN/De Stem) "Een gebeurtenis, niet alleen in Zeeland, maar voor het hele Nederlandse taal gebied." (Hans Verhagen, nawoord in Reizigers voor alle richtingen) "Het landschap inspireert Van der Veeke, en zijn observaties leiden tot de beschrijving van een innerlijk landschap." (Ernst Jan Rozendaal in PZC) André van der Veeke, Reizigers voor alle richtingen. Gedichten 1993-2003. Uitgave ADZ Vlissingen, ISBN 90-72838-33-5, paperback 14 x 21 cm, 112 blz. Winkelprijs 9,95. Speciale aanbieding voor lezers van Ballustrada, tot 1 september 2004: 7,95, incl. verzendkosten. Naam: Adres: Postcode woonplaats: Knip deze bon uit (of kopieer 'm) en stuur 'm in een envelop naar: Uitgeverij ADZ, Antwoordnummer 24, 4380 VB Vlissingen. Geen postzegel nodig. 51

Ballustrada | 2004 | | pagina 51