brengt. Sommige toeristen zijn gewoon aardige mensen met wie hij een praatje maakt. Hij heeft ook slechte ervaringen met klanten. Dan tonen ze geen respect en koeioneren hem. Dat zijn veelal tafels met veel lege wijnflessen. Inmiddels heeft hij wel geleerd zich niet van de wijs te laten brengen en gaat hij vooral zijn gang en zorgt dat de bedrijfsleider een goede indruk van hem behoudt. Het enige wat hem dwars zit, en waar hij maar niet aan kan wennen is wanneer de Westerlingen maar inhalig opscheppen en borden uitpuilend met onaangeroerd voedsel blijven staan. Dan denkt hij aan zijn broertjes en zusje aan alle broertjes en zusje van de buitenwijken van Sousse. Velen van die kleine mensjes zouden wat graag die borden leeg eten. En Varkens zijn een ongewenste diersoort in Tunesië. Waar blijft dat eten? Eigenlijk went die verspilling nooit. Er zijn maar weinig im pulsen die hem nog van de wijs kunnen brengen of het moet zijn mannelijkheid zijn. Een zwakke plek voor veel bedieningspersoneel. Dagelijks werken zij in een parade van tieten en konten. Dames uit Europa schromen niet om in bikini het restaurant binnen te stap pen. Zijn voorliefde voor vrouwelijk schoon ligt bij de Tunesische meisjes, toch wordt zijn gemoed wel eens op proef gesteld. Al is het maar uit nieuwsgierigheid. Hoe zou zo een vrouw ruiken hoe bedrijven de Westerlingen de erotiek? Spelen zij echt met dildo's? Veel weet hij er niet van en van je vriendjes hoor je alleen maar sterke verhalen. Ibrahim is geen opschepper. Hij verkent liever de werkelijkheid en hoeft daar niet over te pochen. Zijn leeftijdgenoten informeren elke avond wanneer hij na elven zijn wijk binnen wan delt of hij nog wat smeuïgs te vertellen heeft. Die avond wil Ibrahim weinig loslaten over zijn werkdag. Hij is later thuis dan normaal busje gemist en op een lift gewacht. Meestal gaat hij nog even op een in aanbouw zijnde bovenverdieping van een woning zitten. Dan kruipen de jonge mannen bij elkaar maken een klein vuurtje en drinken mintthee. Ibrahim verhaalt dan van zijn indrukken van de dag. Welke malle toerist zich misdroeg hoe Westerlingen zich druk kunnen maken over vijf minuten wach ten in een rij of dat ze aan hem vragen of het veilig is zonder gids de Medina te bezoeken. Soms ook moet hij op de foto met een Dame. Veel vrouwen vinden hem charmant. Hij heeft krachtige gezicht- slijnen en is nauwelijks behaard. Zijn atletisch lichaam beweegt zich soepel langs de tafels voort en zijn lichtbruine huid glanst onder het licht van de lampen. Transpireren doet hij zelden en zijn over- 37

Ballustrada | 2004 | | pagina 37