sten, de geschoren oksels en gemanicuurde nagels. De Dames waren één lichaam met vier diep rode lippen waaruit een lenige tong likte. Hi] moet met Afli praten, maar weet niet of deze dienst heeft. Afli werkt al zo lang in het Hotel dat hij in het hoogseizoen af en toe een dagje vrij mag nemen. Ibrahim werkt twaalf uur per dag, zeven dagen per week en dat de volle zomer door van begin mei tot en met september. Ibrahim wordt door de bedrijfsleider aangesproken op zijn uiterlijk. Juist omdat Ibrahim er altijd zo onberispelijk uitziet valt het hem op dat hij deze morgen weinig werk heeft gemaakt van zijn kleding. Na dat hij Ibrahim op zijn verantwoordelijkheden heeft gewezen, slaat hij hem vriendschappelijk op de schouder. Ibrahim is een serieuze jongen, die altijd correct werkt. Een fijne kracht binnen zijn ploeg, met perspectief voor de toekomst. De bedrijfsleider kent zijn Vader en Moeder. Zij staan zeer goed bekend in de gemeenschap en heb ben hun afkomst en vaderlandsliefde nooit verbloemd. Werknemers die goed werken krijgen eigenlijk nooit aandacht, overdenkt de be drijfsleider. Je bekommert je meer om het bijspijkeren van kneusjes, en hij neemt zich voor Ibrahim bij het management voor te dragen om wat meer onderwijs te genieten. Ja, dat zou hij doen. Hij zou ook eens met de vader van Ibrahim moeten praten. Zonder toestemming van Vader kom je niet ver in Tunesië. Het belooft een snikhete dag te worden. Voordat de eerste gasten het restaurant betreden moet het al tegen de dertig graden in de scha duw zijn. De Bedrijfsleider neemt zich voor de kledingvoorschriften vandaag strikt te handhaven: Geen bikini's of zwembroeken met ontbloot bovenlijf aan tafel. Het is een onsmakelijk gezicht. Zo gaan deweg het seizoen nemen de toeristen de voorschriften minder serieus. Hoe warmer het wordt, des te meer kans op excessen. Die Italiaanse Dames van gisteravond zou hij zeker in de gaten houden. Mag je dat denken van een gast?: wat een ordinaire dellen, schaamteloos hoe zij mijn ploeg met hun ogen plunderen de wellust staat in hun ogen gekerfd. Dat doen ze dan maar thuis in Italia, maar niet met mijn jongens. Ik ken de verhalen. Dat was van voor mijn tijd. Laten ze iemand met ervaring proberen getrouwd voor mijn part en van mijn leeftijd, sloeries!" En recht zijn strop das. Ibrahim bedient in de rechter achterhoek van het restaurant. Regel matig kijkt hij naar de ingang waar blijven de Dames van gister- 41

Ballustrada | 2004 | | pagina 41