kunnen we vanmiddag eerst nog even Afli zieken. Ik wil witte wijn met ijs! Dat kennen ze hier niet en ijs is schaars. Mag alleen in cock tails worden gebruikt. Maar ik wil geen cocktail. Bella wil witte wijn met ijs en later Rosé met ijs. Ik knijp Afli vanmiddag in zijn wang Kom!" De laatste gasten zijn uit het restaurant verdwenen. Het is half tien geweest. Een Marokkaans gezin komt te laat en wil toch eten. De bedrijfsleider toont geduld én vastberadenheid. Nee! Zou er gevloekt worden? De lichten van het complex branden volop en weerspiege len in het water. Volle maan. Het terras rond het zwembad is volle dig bezet. De toeristen hebben hun buikjes vol en worden vermaakt door het animatieteam van eerstejaars studenten van de Kleinkunst Academie uit Milaan. Zij werken zich in het zweet. All-Inclusive is een complex geheel van diensten. Verbrande lijven uit West- en Oost-Europa koelen wat af in de avondbries. Tsjechen en Duitsers verdringen zich aan de bar van het zwembad voor pullen bier. In één hand kun je er vier dragen. Afli's dienst zit er op. Hij is klaar voor vanavond verlaat het Hotel door de dienstuitgang en wil juist op zijn brommer stappen als Ibrahim hem achterop snelt. Ze strijken neer aan de vloedlijn aan het strand dat voor de Hotel gasten is gereserveerd. Vanuit het zwembad is het slechts 300 meter lopen naar de Middellandse zee. Er zijn ligstoelen beschikbaar en overdag kan je er limonade kopen. Er wordt veel gebruik gemaakt van waterfietsen. Voor durfals is er een parachute beschikbaar die door een speedboot omhoog wordt getrokken. De toerist wordt bevestigd aan banden en 'vliegt' luttele seconden later zo'n zes ver diepingen hoog boven zee, met uitzicht op vele hotels met zwem baden en Ibrahims. Vorig jaar is er een Tsjechisch toerist naar bene den gestort door een onvoorziene, verraderlijke valwind. Niet alleen brak hij zijn arm op het water, toen ze de ongelukkige antiquair uit Praag aan wal hadden getrokken bleek hij onder de brandplekken te zitten van een school blauwe kwallen waarin hij was gevallen. Nu is het stil. De branding ruist vredig. Ibrahim zit op een waterfiets. Afli heeft uit zijn brommertas een keteltje gehaald en maakt vuur om water te koken. De kooltjes gloeien Afli steekt een sigaret op. Ibrahim rookt niet. Hij wil niet roken nooit. Hij wil zijn verhaal kwijt aan Afli. Afli ook heeft hem dit baantje bezorgd en staat in zijn wijk bekend als 44

Ballustrada | 2004 | | pagina 44