VOORWOORD Zoals u al bij onze vorige uitgave merkte: Ballustrada heeft een nieuw uiterlijk gekregen. Hier wat liposuctie, daar een kincor rectie. De huid strakker en zelfs doorzichtig. Het is niet alleen een cosmetische ingreep geweest. Dit uiterlijk moet een weer spiegeling van de inhoud en zelfs van de ziel van het tijdschrift zijn: strak, tegendraads en toch eigentijds. Actueel is vooral de serie Laaglandse Poëzie. Een poging van de redactie om de lezers kennis te laten maken met ontwikkelin gen in de Nederlandstalige dichtkunst. Niet op schoolse wijze maar via de zogenaamde organische methode, dus met behulp van dichters die een platform construeren voor gelijkgestemde collega's. Vorige keer dreef Tsead Bruinja Friese dichters binnen een omheining van 22 pagina's. In deze aflevering is de beurt aan Hélène Gelèns. Zij groepeert negen jonge Randsteedse dichters die verrassende poëzie schrijven. Het nieuwe uiterlijk van Ballustrada kost aardig wat geld. De redactie heeft daarom besloten voorlopig halfjaarlijks - met dubbelnummers - uit te komen. Dus met op jaarbasis bekeken evenveel pagina's als voorheen. Een ander belangwekkend punt. Volgend jaar bestaat Ballustrada twintig jaar. Dan komt er opnieuw een feestelijke bundel uit. Deze keer met uitsluitend proza. Ik neem aan dat de voltallige redactie (Ko de Jonge incluis) bij die gelegenheid tot ridder in de Orde van de Vergulde Luis in de Literaire Pels wordt benoemd. rag Namens de redactie, André van der Veeke

Ballustrada | 2005 | | pagina 2